Reino Nordinin ja Herra Ylpön välinen kärhämä paljastuu Vain elämää -jaksossa: "Ylppö hyökkäsi minua vastaan henkilökohtaisesti"

Reino Nordin ja Herra Ylppö
Mainos
Mainos päättyy

Tällä viikolla Vain elämää -ohjelmassa vietetään Reino Nordinin päivää. Perjantain jaksossa paljastuu, ettei Reinon ja Herra Ylpön tuttavuus alkanut aikanaan hyvissä merkeissä.

- Meillä ei lähtenyt historia oikealla jalalla liikenteeseen. Se on anteeksi pyydetty ja anteeksi saatu, Herra Ylppö sanoo Reinolle.

- Kumpi joi toisen bäkkäribisset? Stig heitti vitsaillen.

Vain elämää -ohjelman Herra Ylppö esitteli nuoren rakkaansa lapsilleen: ”Hän tukee heikkoina hetkinäni!”

Herra Ylppö ja Reino eivät kerro tapahtuneesta yhtään tarkemmin, mikä ärsyttää Ressu Redfordia.

Mainos
Mainos päättyy

- Aloitetaan ja sitten ei kerrota. Se on niin v**tumaista, laulaja täräyttää.

- Herra Ylppö hyökkäsi minua vastaan henkilökohtaisesti luulojen kautta, joita oli saanut mediasta ja ehkä joiltain somehuutelijoilta, Reino paljastaa.

- Silloin some oli uusi juttu, eikä niitä tajunnut. Tunnustan olleeni väärässä siinä asiassa, Herra Ylppö toteaa.

Vain elämää Nelosella perjantaisin klo 20.

Mainos
Mainos päättyy
Ladataan
Reino Nordinin ja Herra Ylpön välinen kärhämä paljastuu Vain elämää -jaksossa: "Ylppö hyökkäsi minua vastaan henkilökohtaisesti"