Räyh! Eini räväyttää – "Puuma on irti!"

Eini tunnetaan näyttävästä tyylistään, eikä tähti tee asiaan poikkeusta tälläkään kertaa.
Pantteri-moden aktivoinut artisti Eini eli Eini Pajumäki lähettää lomaterveisensä lämmöstä.
Arkistovideo: Eini paljastaa keikkakommelluksen
Einillä on takanaan pitkä ja tapahtumarikas keikkakevät, jonka aikana hän toteutti pitkäaikaisen unelmansa esiintymällä ensimmäistä kertaa ikinä Helsingissä sijaitsevalle Tavastia-klubilla.
Keikka oli kevään rumban toiseksi viimeinen, ja sen jälkeen tiedossa oli enää yksi laivakeikka.
Kyseisen risteilykeikan jälkeen Eini pääsikin starttaamaan kuukauden mittaisen loman, jonka vietossa hän on ollut noin pari viikkoa.
Laulaja antoi viitteitä sijainnistaan muutamä päivä sitten, ja julkaistun Instagram-kuvan mukaan Eini on suunnannut jonnekkin etelään.
– Lomaterveisii, Eini iloitsee kuvatekstissä.
Onnellinen lomalainen
Eini on valinnut lomanviettoasukseen tyrmäävän pantteripläjäyksen ja sujauttanut jalkaan käärmekuvioiset korot.
Pitkähihainen pantterikuvioinen mekko ulottuu nilkkoihin asti ja Einin vyötäröä koristaa trendaava vyö.
Koroissa kopisteleva laulajatar on lisäksi piilottanut silmänsä aurinkolaseilla.
– Puuma on irti!, joku hihkuu kommenttikentässä.
– Hyvältä näyttää, toinen lisää.
Eini päivitti jutun kirjoitushetkellä profiilinsa Stoorit-osioon, että on tosin jo palannut Suomeen ja jatkaa lomailuaan kotosalla.
– Oli ihana lomaviikko. Alussa oli viileetä, sitten lämpeni ja oli jopa kuuma, Eini tuumaa viikosta Pekka Poutamaiseen tyyliin.