Raskaana olevalta Johanna Harlinilta rehellinen ulostulo

Raskaana olevalta Johanna Harlinilta rehellinen ulostulo

Renny ja Johanna kertoivat viime viikolla odottavansa kolmatta lasta.

Mainos
Mainos päättyy

Elokuvaohjaaja Renny Harlin, 66, ja hänen puolisonsa Johanna Harlin, 31, paljastivat viime viikolla odottavansa lasta.

Pariskunnalla on ennestään vuonna 2022 syntynyt Coco-tytär ja vuonna 2024 syntynyt Jules-poika. Harlinien pesueen kolmannen pienokaisen laskettu aika on huhtikuussa.

– Luulimme, että kätemme olivat täynnä... mutta sydämemme sanoivat, että on tilaa vielä yhdelle, Johanna kirjoitti Instagramissa.

Johanna ja Renny ovat aiemmin kertoneet haaveilevansa suurperheestä, ja Renny on jopa väläytellyt ideaa kymmenestä lapsesta.

Mainos
Mainos päättyy

Kiirettä pitää

Tiistaina (28.10.) Johanna julkaisi Instagram-sivullaan ihastuttavia valokuvia, joissa hän esittelee raskausvatsaansa. Ympärillä hyörivät Coco ja Jules. Koko perhe selvästi odottaa innoissaan pikkusisarusta, sillä ensimmäisessä kuvassa Coco suukottaa hellästi äitinsä masua.

Julkaisun kuvatekstissä Johanna kertoo tunnelmistaan nyt, kun lapsen syntymään on puolisen vuotta aikaa.

– Toinen kolmannes on alkanut ihanasti. Pahin väsymys & pahoinvointi on toivottavasti takanapäin, hän kertoo.

Mainos
Mainos päättyy

Kahden lapsen kasvatus raskaana ollessa vie veronsa.

– Samalla nämä kaksi pikkuista pitää äidin kiireisenä eikä aikaa jää hirveästi raskauden analysointiin, Johanna myöntää.

Pikku-kimalainen

Masussa odotteleva pienokainen on jo saanut söpön hellittelynimen. Johanna kutsuu häntä Bumblebeeksi, eli kimalaiseksi.

Johannalla ja Rennyllä oli suloiset lempinimet myös muille lapsilleen silloin, kun Johanna odotti heitä. Cocoa Harlinit kutsuivat lempinimellä Pumpkin (suom. kurpitsa), Julesia taas nimellä Bunny (suom. pupu).

– Parasta tässä raskaudessa on ollut ihana rauha joka mut on valloittanut ja se että pikku bumblebee on mun kanssa koko ajan, Johanna hehkuttaa.

Mainos
Mainos päättyy

Hän kertoo tuntevansa, että yhteys vauvaan on jo muodostunut vahvaksi.

– Me kaikki odotamme sinua jo niin paljon, Johanna päättää sydämen kera.

Mainos
Mainos päättyy
Ladataan