Räppäri Sexmane joutui kolariin - hurja kuva ruttaantuneesta ökyautosta!

UMK:ssakin kisannut Sexmane on joutui perjantaina pelottavaan tilanteeseen.
Räppäri Sexmane, oikealta nimeltään Max Sene, 23, on joutunut onnettomuuteen. Julkaisujensa perusteella artisti ei ole loukkaantunut tilanteessa.
Sexmane päivitti perjantai-iltapäivällä (17.5.) Instagram-tililleen kuvan, jossa hän poseeraa aurinkolasit silmillään. Räppäri on kyykistynyt valkoisen urheiluautonsa eteen. Porsche-merkkinen kaara on ruttaantunut kolarin johdosta niin, että sen toinen etuvalo on tuhoutunut täysin.
- Jumala suojelee minua hinnalla millä hyvänsä, Sexmane kirjoittaa kuvan yhteydessä englanniksi.
Hän on jakanut tilanteestaan videoita myös Instagram-tilinsä tarinat-osioon. Ensimmäisellä videolla hän kuvaa tuhoutuneen autonsa murskaantunutta etuvaloa ja sen jälkeen lähietäisyydellä odottavaa hinausautoa.
Toisella videolla artisti kertoo olevansa kunnossa hurjan näköisestä lopputulemasta huolimatta.
- Hyvää päivää. Tosiaan mies on kunnossa, auto paskana. Mielummin näin päin, kiitos hänelle, räppäri puhelee ja osoittaa kirkkaan sinisenä hohtavaa taivasta.
Jäähallikeikka
Sexmane esiintyy huomenna odotetulla jäähallikeikallaan ja muistuttaakin videon ohella seuraajia konsertistaan.
- Huomenna mennään, niinkuin ollaan puhuttu. Jäähalli. Tää tulee myymään loppuun. Viimeiset liput tästä näin, räppäri ohjeistaa osoittaen ruutuun liitettyä linkkiä.
Sexmane oli talvella mukana Uuden musiikin kilpailussa kappaleella Mania. Voiton vei kuitenkin Windows95man, joka sijoittui viime viikonloppuisissa Euroviisuissa 19. sijalle.