Ralli on Janni Hussille harrastus: ”Jos se olisi ammattimaista, olisi kassavirta toiseen suuntaan”

Janni kuvailee rallikartturiuttaan toistaiseksi enemmän harrastukseksi.
Janni Hussi tunnetaan Suomen viihde- ja mediakentällä todellisena monitaiturina, sillä hän on ansioitunut paitsi tv- ja radiojuontajana, myös näyttelijänä.
Luonnostaan menevä nainen kertoo vilkkauden olevan samaan aikaan siunaus ja kirous, ja liian äärirajoille venytettynä keho on käskenyt tekemään stopin.
– Olen nyt puoli vuotta vetänyt tällaisella ”harrastusvaihteella”, ja pikkuhiljaa syksyn saapuessa palaan töiden pariin.
Janni Hussi paljastaa Seiskalle: "Minulla on synkkä hevihistoria!"
Rakkaus ralliin
Vaikka Janni kertookin ottaneensa omaa aikaa, ei hän suinkaan ole levännyt laakereillaan.
Viimeisimpänä aluevaltauksenaan Janni on ryhtynyt rallikartturiksi ja onkin kiertänyt niin SM-kisoja Heikki Kovalaisen rinnalla kuin lukenut nuotteja EM-kilpailuissa Lauri Joonan aisaparina.
Janni kuvailee rallikartturiuttaan toistaiseksi enemmän harrastukseksi.
– Jos se olisi ammattimaista, olisi kassavirta varmaankin toiseen suuntaan, hän nauraa.
– Olen päässyt kehittymään hurjasti. En ota painetta siitä, että tästä pitäisi tulla mikään ammatti, sillä toistaiseksi tämä tuntuu näin tosi hyvältä. Katson maltilla ja rauhassa, mitä tapahtuu ja annan asioiden mennä omalla painollaan.
Janni Hussi avautuu Seiskalle kärsineensä työelämässä huijarisyndroomasta: "Olen se viihdetyyppi"

Tilaa Seiska tästä!
Oletko jo tilaaja? Lue tuoreimman Seiskan digilehti lomakkeella.