Piritta Hagman julkaisi harvinaisen yhteiskuvan Lassi-rakkaansa kanssa

Piritta Hagman julkaisi harvinaisen yhteiskuvan Lassi-rakkaansa kanssa

Piritta matkusti hetki sitten Italiaan valmentajakultansa tueksi.

Mainos
Mainos päättyy

Koripallojoukkue Susijengin päävalmentaja Lassi Tuovi, 36, kirjoitti kuukausi sitten kaksivuotisen sopimuksen italialaisjoukkue Virtus Bolognan kanssa. Lassi toimii joukkueen apuvalmentajana.

Italiassa parhaillaan majaileva Lassi ei joudu viettämään saapasmaassa öitään yksin, sillä valmentajakomistuksen tyttöystävä Piritta Hagman, 44, matkusti tovi sitten rakkaansa seuraksi Italiaan.

Piritta on julkaissut tällä viikolla kuvia muun muassa aurinkoisesta Bolognasta. Hän on myös päivitellyt kuulumisiaan ja kertonut haahuilevansa etätöidensä ohessa ainakin museoissa ja kahviloissa.

Etäsuhde jatkuu! Piritta Hagman matkusti Lassi-rakkaansa luokse Italiaan

Mainos
Mainos päättyy

Eilen (25.10.) vaaleaverikkö julkaisi näyttävän videon toisesta italialaiskaupungista, mihin hän oli matkustanut Lassi-rakkaansa kanssa seikkailemaan. Noin sadan kilometrin päässä Bolognasta sijaistevassa Firenzessä toimii tunnelmallinen  Art Hotel Villa Agape - hotelli, missä pariskunta on mitä ilmeisimmin majoittunut.

Miten viehättävä hotelli, yksityinen ainutlaatuinen puisto ja puutarha, juuri sellaisen maiseman äärellä, jollaiseksi olin aina Toscanan kuvitellutkin. Ja henkilökunta (sydän), Piritta tunnelmoi tuoreessa somepäivityksessään.

Piritta Hagman avautuu: ”Yhdessä illassa matto vedettiin jalkojen alta”

Ainoa asia, jonka hän olisi kuitenkin erityisestä lomapäivästään muuttanut, olivat hänen vaatteensa.

-  Tämä huikaisevan kaunis miljöö olisi kaivannut pitkää klassista mekkoa ja kevyitä sandaaleja. Mutta minkäs teet, kun luulit reissuun lähtiessäsi, että mennään jonnekin lähiravintolaan ja kasuaalisti pidit turistina tiukasti kiinni mukavista lenkkareistasi ja klassikko T-paidasta.

Keskiviikon aikana Piritan Instagram-tarinoihin ilmestyi myös lukuisia videoita hänen ja Lassin yhteisestä illanvietosta. Pariskunta on parkkeerannut videoiden perusteella paikallisen ravintolan terassille nautiskelemaan virvokkeita. 

Mainos
Mainos päättyy

- Prosecco time, Piritta ilmoittaa.

Piritta Hagman matkustaa Lassi-rakkaansa tueksi Japaniin

Yllättäen hänen julkaisemiensa videoiden joukosta löytyy harvinaislaatuinen yhteiskuva rakastavaisista. Piritta ja Lassi ovat pitäneet suhteensa visusti piilossa uteliaiden someseuraajien katseilta, mutta ilmeisesti Italian romanttinen ilmapiiri on saanut heidät tällä kertaa heltiämään.

Piritta hymyilee kuvassa etualalla leveästi, kun taas Lassi poseeraa taustalla kädet puuskaan kiedottuina.

Piritta on lisännyt miehensä kasvoille aurinkolasit gif-kuvan muodossa.

Vuosi hevosenomistajana riitti – Piritta Hagman luopui Tanelistaan: taustalla rahahuolet

Mainos
Mainos päättyy

Seiska sai vihiä Piritan ja Lassin lämmenneistä väleistä vuosi sitten syksyllä ja myöhemmin pariskunta vahvisti suhteensa julkisuuteen.

Piritta on matkustellut Lassin mukana ennenkin, sillä koripallovalmentajan ominaisuudessa Lassi on joutunut reissaamaan useissa eri kohteissa valmennettavien joukkueidensa perässä.

Susijengi-valmentajan kanssa seurusteleva Piritta Hagman: Saan Lassin kesällä kotiin

Jo suhteen alussa Piritta matkusti Ranskan ja Saksan rajakaupunkiin Strasbourgiin, missä Lassi toimi tuolloin valmentajana.

Elokuussa kaunotar lensi Lassin tueksi Japaniin, missä pelattiin tuolloin koripallon MM-kilpailut.

Mainos
Mainos päättyy
Ladataan