Piritta Hagman avautuu vaikeasta päätöksestään: ”Huomasin, että tämä voi sattua tosi kovaa”
Seiska kertoi marraskuussa fysioterapeutti Piritta Hagmanin, 43, ja Susijengi-valmentaja Lassi Tuovin, 36, romanssista.
Piritta kertoo odottavansa tulevaa kesää, jolloin Lassi palaa Suomeen.
– Kaikki menee hyvin omalla painollaan. On kivaa saada Lassi kotiin kesäksi Suomeen, hän toteaa Brooks Run Happy -pr-tilaisuudessa.
Susijengi-valmentajan kanssa seurusteleva Piritta Hagman: Saan Lassin kesällä kotiin
Piritta on avannut yksityiselämäänsä Iholla-tosi-tv-sarjassa. Edellisellä kaudella hän kävi läpi raskasta avioeroa ex-jääkiekkoilija Niklas Hagmanista.
– Halusin rikkoa kiiltokuvan itsestäni. Koin, että oli aika normalisoida avioeron läpikäymistä, Piritta sanoo.
Prinsessakohtelua! Piritta Hagman ja Lassi Tuovi hempeilivät koriskatsomossa
Uuden parisuhteen tuominen tv-sarjaan oli Piritalle vaikea paikka.
– Kävin itseni kanssa avautumispäätöstä läpi. Huomasin, että tämä voi sattua tosi kovaa, jos ihmiset kritisoivat tai sanovat ilkeästi.
Kuin kaksoset! Piritta Hagmanin Lassi-kullan ja ex-rakas Niklaksen yhdennäköisyys hämmentää - kuvat!
Piritta kertoo kamppailevansa ajoittain myös liiallisen itsekriittisyyden kanssa. Hän haluaa näyttää katsojille myös haavoittuvaisen puolensa.
– En pelkää mokaamista tai sitä, että näyttäisin hölmöltä. Olen päättänyt, että haluan elää sydän auki.
Tilaa Seiska tästä!
Oletko jo tilaaja? Lue tuoreimman Seiskan digilehti tästä.
Tuoreimman Seiskan löydät myös kaikista hyvin varustelluista Lehtipisteistä.
Kuulitko mehukkaan julkkisjuorun? Nappasitko kohukuvan? Soita 044 567 7777, tai lähetä vinkki lomakkeella.