Päiväkodista lapsensa pois ottanut Beata Leppilampi kertoo tunnelmistaan: "En varmaan koskaan eläessäni..."

Beata Leppilampi päivittää tunnelmiaan lapsiarjen keskeltä.
Ex-taitoluistelija Beata Leppilampi kertoi näyttelijäpuolisonsa Mikko Leppilammen kanssa taannoin ottaneensa Kaspian-poikansa pois päiväkodista.
Somevaikuttaja Beata Leppilampi viettää arkea nykyisin kahden lapsensa kanssa kotona. Taaperoikäisen poikansa pois päiväkodista ottanut perhe perusteli lapsen kotiinjäämistä hiljattain monilla eri tavoin.
– Huomasin, että nyt kun meidän on mahdollista olla itse kotona niin tuntui hölmöltä viedä pikkunen viihdyttäjä päiväksi pois. Oon ylpee siitä, että ollaan tehty päätöksiä omien voimavarojen ehdoilla. Nyt on hyvä näin ja päätös tuntuu erittäin oikealta, Beata kirjoitti aiemmin somessa.
Viisikuisen vauvan ja taaperoikäisen kanssa kotona touhuava kertoo arjestaan varsin rehellisesti somekanavallaan.
– You got this mama. Mä rakastan tätä taapero ikää niin paljon. En varmaan koskaan eläessäni ole nauranut niin paljon kun nyt.
Mikko ja Beata Leppilampi ottivat poikansa pois päiväkodista – paljastavat syyt
"Mä lupaan, että selviät"
Beata julkaisi myös ruokailuvideon kotoaan ja tsemppaa muita vanhempia.
– Tää video on sulle, joka elät nyt intensiivistä vauvavuotta esikoisesi kanssa. Mä lupaan, että selviät ja silmänräpäyksessä istut iltapalalla hulvattoman taaperon kanssa kuuntelemassa hänen tarinoita. Kokemuksesta voin nyt luvata - tää vaan paranee. Hang in there, hän kirjoitti klippinsä päälle.
Moni kävi kommentoimassa päivitystä omilla kokemuksillaan. Myös tv-kasvo Arman Alizadin meikkitaiteilijapuoliso Senay Coco otti osaa keskusteluun.
– Voi Beata! Eks ni, vaikka välillä itkettää ja tuntuu että ei vaan riitä ja tuntuu että ei vaan jaksa, uusi päivä ja lapsen/lasten hymy muistuttaa meitä äitejä siitä miten kaunista asiaa me saadan tehdä - olla äitejä ja kasvattaa meidän pikkuisia, Senay kirjoitti sydämen kanssa.
Beata Leppilampi jakoi ennennäkemättömän valokuvan häistään
Rakkaus kukoistaa! Mikko ja Beata Leppilampi kuumassa yhteiskuvassa – "Niin kaunista"