Öky-Mersulla rullakaupoilla! Mikael Forssellin Metti-vaimo hamstrasi vessapaperia – kuvat!

Koronaepidemia on aiheuttanut sen, että suomalaiset ovat hamstranneet jostain syystä vessapaperia kotinsa täyteen. Markettien hyllyt ovat ammottaneet tyhjyyttään, kun paalit ovat käyneet kaupaksi kuin viimeistä päivää.
Seiskan paparazzi havaitsi viime viikolla, että vessapaperista ollaan kiinnostuneita myös julkkispiireissä. Palloa potkimalla miljoonia tienanneen Mikael Forssellin kuvankaunis Metti-vaimo nimittäin kipaisi öky-Mersullaan rullakaupoilla.

Auton avoimesta takakontista paljastui, että Metti oli hankkinut perheelleen neljän rullan talouspaperipakkauksen. Näiden takana puolestaan pilkotti 16 rullan säästövessapaperipakkaus!

Metti jätti vessapaperit auton takakonttiin, joten saattaa olla, että Forssellin perheessä livahdettiin myöhemmin viikonloppuna koronaevakkoon.
Ennen sitä Metti kuitenkin vei asunnolleen ison Ikea-kassin tavaroita. Parilla on käynnissä juuri asunnonvaihto, sillä Miklu laittoi hulppean Helsingin Kaivopuiston-kotinsa myyntiin peräti 3,6 miljoonalla eurolla.