Oho! Tässäko uusi Tanssii tähtien kanssa -juontaja?

Oho! Tässäko uusi Tanssii tähtien kanssa -juontaja?

Vappu Pimiän manttelinperijää on arvuuteltu kovasti siitä asti, kun hän ilmoitti jättävänsä juontopestinsä tämän kauden jälkeen.

Mainos
Mainos päättyy

Vappu Pimiä yllätti televisionkatsojat todenteolla ilmoittaessaan aiemmin syksyllä lopettavansa Tanssii tähtien kanssa -ohjelman juontamisen tämän kauden jälkeen. 

Arkistovideolla Vappu kertoo, miltä TTK:n tekeminen tuntuu:

Arvuuttelut suosikkijuontajan seuraajasta pärähtivät välittömästi käyntiin. Osa katsojista haikailee ohjelman aikaisempien juontajien perään: Ella Kanninen, Marco Bjurström sekä Mikko Leppilampi ovat kaikki nousseet esille avautuvasta pestistä käydyssä keskustelussa. 

Mainos
Mainos päättyy

Mukaan pöhinään on liittynyt myös hyvinvointiyrittäjä Jutta Gustafsberg. Hän päätti selvittää, kuka olisi soveliain henkilö Vapun manttelinperijäksi. Varsin nykyaikaiseen tyyliin Jutta kysyi asiaa someseuraajiltaan, joita hänellä on Instagramissa vaikuttavat 107 000.

Vappu kisaili TTK:ssa vuonna 2008. Seuraavana vuonna hän aloitti ohjelman juontajana.
Vappu kisaili TTK:ssa vuonna 2008. Seuraavana vuonna hän aloitti ohjelman juontajana.

Selvä kärkikolmikko

Jutta ilmoitti maanantaina (27.10.) Instagram -tarinoissaan järjestävänsä äänestyksen asiasta. Neljässä tunnissa Top 3 -kärki oli jo selvillä. Kärkikahinoihin nousivat Marja Hintikka, Ellen Jokikunnas sekä Susanna Laine

Tiistaina Jutta vihdoin paljasti kyselyn tulokset. Hän kertoo 24 tuntia nähtävissä olevissa sometarinoissaan äänestykseen osallistuneen 7705 ihmistä.

– Kansan ykkösvaihtoehto Tanssii tähtien kanssa -juontajaksi on Ellen Jokikunnas, Jutta julistaa stooreissaan. 

Mainos
Mainos päättyy

Näin Ellen reagoi

Ellen on työskennellyt uransa aikana lukuisten tv-ohjelmien parissa. Hän on juontanut nii Idolsia, Mental Samuraita kuin Kadonneen jäljillä -sarjaakin. Ajatus Vapun korkokenkiin astumisesta ei siis ole täysin kaukaa haettu. 

Ellenissä olisi sopivasti glamouria TTK-pestiin.
Ellenissä olisi sopivasti glamouria TTK-pestiin.

Äänestys ei ole jäänyt Elleniltä huomaamatta. Hän fiilistelee tulosta omissa sometarinoissaan. 

– Oi että mikä kunnia oli päästä kolmen parhaan joukkoon, Ellen hehkuttaa.

Mainos
Mainos päättyy
Ladataan