Oho, mikä komistus! Sari Helin esittelee poikansa

Oho, mikä komistus! Sari Helin esittelee poikansa

Huono äiti -bloggaaja ja ravintoloitsija sai vihdoin suostuteltua poikansa yhteiskuvaan.

Mainos
Mainos päättyy

Sarin Helin ei jäänyt murehtimaan europarlamenttipaikan jäämistä haaveeksi, vaan suuntasi keskiviikkona (12.6) piristymään taiteen pariin.

Sari suuntasi katsomaan paljon huomiota keränneen Tommi Toijan taidenäyttelyn Helsingin Taidehallissa. Mukana oli oma, aikuinen poika, jonka Sari sai kertomansa mukaan pitkän suostuttelun jälkeen samaan, julkiseen kuvaan äitinsä kanssa.

- Vitun Voimamies on Tommi Toijan teos hänen upeassa näyttelyssä Helsingin Taidehallilla. Ja samassa kuvassa myös elämäni voimamies, eli poikani, Sari kirjoittaa Instagramissa vierellään 21-vuotias Sisu.

Mainos
Mainos päättyy

Helinin keväässä on riittänyt tapahtumaa, sillä hänen ja miehensä, huippukokki Ilkka Lääverin ravintola Le Ankka päätyi ensin Suomen 50 parasta ravintolaa -listalle ja hiljattain se sai maininnan myös kysytyssä Michelin-oppaassa.

Sari Helinin ja Ilkka Lääverin ravintolaprojekti on saanut tänä keväänä paljon positiivista huomiota.
Sari Helinin ja Ilkka Lääverin ravintolaprojekti on saanut tänä keväänä paljon positiivista huomiota.

Vapaalla pariskunta rentoutuu Saimaan maisemissa, pienessä mökissään. Saimaalla Sari on törmännyt myös karhuun.

- Siellä ei ole vessaa tai suihkua, mutta käymme silti siellä myös talvella, karhuun olen törmännyt kahdesti. Sieltä kumpuaa vimmani puolustaa Suomen vesiä kaivostoiminnalta, Sari kertoi juuri ilmestyneessä Seiskan matkailuliitteessä.

Mainos
Mainos päättyy
Ladataan