Oho! Benjamin Peltonen veti huikean keikan: "Urani vähäpukeisin"

Tunnelma on ollut korkealla.
Laulaja Benjamin Peltonen, 27, esiintyi tällä kertaa kylpylässä.
Benjamin Peltonen fiilisteli esiintymistään lauantaina Vantaan Flamingo Spa -kylpylässä. Keikka jäi monella eri tapaa mieleen.
– Kiitos pool parteista Flamingo Spa!! Oli urani vähäpukeisin (yleisö mukaanlukien), erikoisin ja yks hauskimmista keikoista koskaan!! Benjamin fiilisteli somekanavallaan viikonloppuna.
Kuvatodisteita itse tapahtuneeta onkin sitten vaikeampi löytää.
– Keikasta ei oo mitään kuvia koska surprise surprise, KELLÄÄN EI OLLU PUHELIMIA!! Benjamin kirjoitti ja lisäsi kahden sydämen kanssa:
– Hitto jengi oli läsnä ja messissä, RAKASTIN.
Jäi kylpyläväen mieleen
Keikka oli myös katsojien mieleen. Kommenttien perusteella Benjamin laittoi myös yleisön jumppaamaan altaassa.
– Kiitoksia Benkku ihan mielettömän hyvästä keikasta ja etenki siitä vesijumpasta. Sopisit siijen työhön kans, kirjoitti yksi.
– Kiitos, oli mahtavaa alku keikka edessä ja loppu keikka rakkaan kanssa altaassa nauttimassa, Kiitos, kommentoi toinen.
– Oli kyllä ikimuistoinen keikka, kiitos. Oli niin spessu keikka, jatkui kommentoissa.
Osa paljasti viesteissään myös harkinneensa puhelimen salakuljettamista kylpytakin taskussa, mutta tulleensa onneksi toisiin ajatuksiin.