Ohhoh! Vappu Pimiä hämmentää ronskeilla seksipuheillaan

Ohhoh! Vappu Pimiä hämmentää ronskeilla seksipuheillaan

Vappu kirjoitti Kirsi Alm-Siiran somejulkaisuun suorasukaisen viestin.

Mainos
Mainos päättyy

Uutisankkuri Kirsi Alm-Siira on tunnettu pirskahtelevasta luonteestaan sekä kyvystään nauraa itselleen. 

Arkistovideo: Vappu Pimiä paljastaa arkiniksinsä:

Tiistaina (15.7.) Kirsi julkaisi Instagramissa kuvan, jonka yhteydessä hän kuittailee paitsi itselleen myös kollegalleen Eerikki Pitkäselle. Uutisduo poseeraa otoksessa leveästi hymyillen Maikkarin studiolla.

Mainos
Mainos päättyy

– Tällä hetkellä hän on ainoa, joka kutsuu minua mummuksi. Eikä siinä. Suon sen tälle poikaselle oikeen mielelläni, Kirsi kirjoittaa humoristisesti. 

Vappu villiintyi

Vastaavat heitot ovat Kirsiltä varsin tavanomaisia. Hän ja uutistenlukijatoveri Jan Andersson ovat toistuvasti vitsailleet pituuserollaan. Tällä kertaa sentit vaihtuivat ikävuosiin Kirsin hupaillessa hänen ja Eerikin välisellä ikäerolla.

Kirsin ja Eerikin kuittailuissa ei siis sinänsä ole mitään uutta. Varsinainen yllätys löytyykin julkaisun kommenttikentästä. 

Kirsin kaveri, juontaja Vappu Pimiä on kirjoittanut aiheesta varsin karskin kommentin.  

Kirsi on jäänyt ihmisten mieliin etenkin kesken uutislähetyksen tuolilta tipahtamisensa takia.
Kirsi on jäänyt ihmisten mieliin etenkin kesken uutislähetyksen tuolilta tipahtamisensa takia.
Mainos
Mainos päättyy

Milf = mummu i like to fuck, Vappu kirjoittaa nauru- ja liekkiemojilla tehostettuna. 

Termi MILF tulee englannin kielen sanoista Mom I'd Like to Fuck. Vapaasti käännettynä sillä viitataan kivannäköiseen äiti-ihmiseen, jonka kanssa hyppäisi mielellään sänkyyn. 

Vappu on Kirsin julkaisuun tarttuneena vitsikkäästi vaihtanut äidin mummuksi. 

Pitkä ystävyys

Kirsi ja Vappu ovat olleet ystäviä pitkään. He muun muassa lenkkeilevät yhdessä. Vapun ronskissa kommentissa lieneekin kyse kaverusten yhteisestä huumorista.

Mainos
Mainos päättyy

Kirsi täytti viime vuonna 50 vuotta. Juhlan kunniaksi Vappu ja muutamat muut ystävät veivät Kirsin matkalle Viroon. 

– Tällä reissulla ei lenkkeillä, muuta kuin kävellään ehkä baarista toiseen, terassilta toiseen, parivaljakko naureskeli tuolloin Vapun sometarinoissa.

Mainos
Mainos päättyy
Ladataan