Ohhoh! Rita Niemi-Manninen maalaa pienissä alusvaatteissa: ”Mitäs tykkäätte?”

Ohhoh! Rita Niemi-Manninen maalaa pienissä alusvaatteissa: ”Mitäs tykkäätte?”
20230520 HELSINKI. JOHANNEKSEN KIRKKO. Niina Kuhdan ja Jussi Kuhmosen häät. Rita Niemi-Manninen ja Aki Manninen. KUVA: ATTE KAJOVA

Ritan ja Akin maalaustalkoot sujuivat lämpöisissä tunnelmissa.

Mainos
Mainos päättyy

Tv-persoona Rita Niemi-Manninen vietti miehensä Akin kanssa viikonloppua rantarakennuksen maalauspuuhissa. Punaisesta valkoiseksi muuttuvan rakennuksen maalaus sujui ripeästi. Vaatteetkaan eivät sotkeutuneet, sillä Ritalla oli julkaisemassaan kuvassa maalariasuna pelkät pikkuiset bikinit.

Mitäs tykkäätte??? kyselee Rita postauksessaan.

Kommenttikentässä seuraajat pohtivat punaisen sävyn perinteikkyyttä saaristossa. Osa kuitenkin kertoo uuden valkoisen värin olevan freesi ja hieno.

Aki ja Rita Mannisen yllätyspäätös! Myyvät Lempäälän-kotinsa

Mainos
Mainos päättyy

Mä olen taas sitä mieltä, että hyvä kun ei ole aina sitä perinteistä punaista. Valkoinen on just bueno upealle saarelle, kommentoi eräs seuraaja.

Kuvassa näkyy myös maalausprojektin lopputulos. Instagram-tarinoissa Rita kuvaa Akin maalausvuoroa, ja pari toivottaa kaikki halukkaat tervetulleiksi talkoisiin.

Aki Mannisen yllättävä ilmoitus: "Muutin"

Pariskunta teki suuren muutoksen, kun he alkukesästä laittoivat vanhan kotinsa myyntiin. Viikko sitten Aki ilmoitti uuden kodin sijaitsevan saaressa Porin edustalla. Saaren he ostivat itselleen viime kesänä.

Mainos
Mainos päättyy
Ladataan
Ohhoh! Rita Niemi-Manninen maalaa pienissä alusvaatteissa: ”Mitäs tykkäätte?”