Nyt sammuu jano! Minttu Räikkösen aamujuoma-arsenaali hämmentää

Ex-formulatähti Kimi Räikkösen puoliso Minttu Räikkönen aloittaa aamunsa kuuden eri juoman voimin.
Vau! Biksuissa keikistelevä Minttu Räikkönen häikäisee paratiisimaisemissa - katso!
Minttu Räikkönen paljastaa sosiaalisessa mediassa, että hänen aamuunsa kuuluu peräti kuutta eri juomaa.
- Kaikki aamujuomat, Minttu kertoo englanniksi 24 tuntia näkyvissä Instagram-tarinoissaan.
Perhelomaa Malediiveilla viettävä Minttu kuvasikin omia aamiaispöydän juomiaan, jotka riittänevät sammuttamaan suurimman janon.
- Inkivääritee, ayurveda eliksiiri, inkiväärishotti, kuningaskookos, andrographis tee, kahvi, Minttu kirjoitti englanniksi videon päälle.
Seuraavissa tarinoissaan Minttu nauttii bikineissään auringosta. Myös hulppeat illalliset ja hieronnat ovat tulleet tutuiksi.
Paikaksi hän on merkannut Soneva Fushin. Yö luksushotellissa maksaa reilusti yli 2 000 euroa ja viiden tähden resortissa on muun muassa oma vesiliukumäki. Kimi ja Minttu ovat lastensa kanssa viihtyneet Malediiveilla jo parisen viikkoa. Samoissa maisemissa perhe lomaili myös viime joulukuussa pidemmän aikaa, Kimin lopetettua F1-uransa.
Mitä ihmettä? Kimi Räikkönen myy miljoonalukaalinsa - näin paljon luksushuvila maksaa