
Nyt on ökyä! Robin Packalen harhautti taitavasti fanejaan – some sekosi täysin turhaan: ”Perus Guccin tennarit”
Siellä missä näyttäviä asuja, siellä myös Robin Packalen. 24-vuotias turkulaispoppari tunnetaan tinkimättömästä tyylistään, eikä perjantain Iskelmä-gaala tehnyt poikkeusta. Tosin tällä kertaa hän harhautti taitavasti fanejaan.
Robin nimittäin poseerasi punaisella matolla tennareissa, jotka näyttivät äkkiseltään olevan samaa paria. Popparin tunnetaan nimenomaan eriparin tossuistaan.
Sosiaalisessa mediassa – eritoten Jodelissa – ehti jo käydä kova kuhina Robinin tekemästä poikkeuksesta. Mutta siis turhaan.
– Nämä ovat tällaiset perus Guccin tennarit, eri paria tietysti. Vaiks vähän hämääkin! Robin virnisti Seiskalle.


Kuin sanojensa vakuudeksi Robin innostui esittelemään vaaleita, satoja euroja maksavia ökytennareitaan Seiskan reportterille. Tossujen takaa paljastui eriävä yksityiskohta: tennareiden takaosat olivat eriväriset.
– Näitä Gucceja myytiin jossain vaiheessa niin, että kantapäissä oli eriväriset laput. Toisessa on punainen ja toisessa vihreä kirjailu. Minun oli pakko tarttua tilaisuuteen ja ostaa molemmat, Robin selosti.
– Tavallaan tämä tyyli maksaa tuplahinnan, mutta toisaalta taas tennarini myös kestävät puolet pidempään, kun voin kulkea yhdet parit loppuun ja vaihtaa sitten toisiin pareihin.

Robin ei kuulemma yleensä juurikaan jännitä esiintymistä, mutta nyt on toinen ääni kellossa. Turkulaisen vatsassa lepattaa melkoinen perhosparvi.
– Eilen illalla alkoi jopa vähän jännittää UMK-finaali. Meitsi pääsee vieläpä korkkaamaan esiintymislavan esiintymisnumerolla 1. Ei siis mitään paineita.
– Olemme kulkeneet pitkän matkan UMK:ssa. Kesästä asti on ollut tiedossa, että tämä tulee tapahtumaan, ja nyt se on sitten viikon päästä. Ihan hullua.