No nyt! Helmeri Pirisellä uudet kuviot

No nyt! Helmeri Pirisellä uudet kuviot

Kuulostaa varsin mainiolta.

Mainos
Mainos päättyy

Skuuttaaja Helmeri Pirinen on löytänyt elämäänsä uutta sisältöä jääkiekon parista.

Helmeri Pirinen kuitenkin kertoo, että matkan varrella on ollut vaikeuksia.

– Mä aloitin lätkän taas monen vuoden tauon jälkeen nyt syksyllä. Alkuvuodesta pamahti vasen lähentäjä jalasta hyväntekeväisyysottelussa ja silloin päätin, että jos saan jalan kuntoutettua niin etsin mulle jonkun kivan jengin, Helmeri toteaa somekanavallaan ja jatkaa:

– Weekend Festivaaleilla päädyin juttelemaan Jan Hermansin kanssa lätkästä ja kuinkas sitten kävikään! Sain jalan kuntoon, tie vei Espooseen ja NHC Espoon riveihin.

Mainos
Mainos päättyy

Sponsoriapua

Helmeri pelaa uudessa joukkueessaan maalivahtina.

– Nyt ollaan eka puolisko kaudesta pelattu ja pikkasen päässyt jo pelien makuun! Kyllä toi lätkä on vaan hauskaa ja vielä kun hyvässä porukassa pääsee pelaamaan niin mikäs siinä!

Mies on saanut jopa sponsoriapua varusteiden hankintaan.

– Nyt ei ainakaan voi kamojen syyksi laittaa jos kiekkoja joutuu kaivamaan maalin perukoilta, Helmeri kiitteli.

Mainos
Mainos päättyy
Mainos
Mainos päättyy
Ladataan
No nyt! Helmeri Pirisellä uudet kuviot