Näyttelijä Pilvi Hämäläisellä vastoinkäymisiä liikenteessä – syyttää Kalle Palanderia!

Pilvi Hämäläinen
Mainos
Mainos päättyy

Pilvi Hämäläinen, 36, pokkasi Venla-gaalassa Suurmestari-ohjelmasta Vuoden game show -palkinnon. Näyttelijä kertoi, että viime aikoina hänen arkeaan ovat varjostaneet vastoinkäymiset liikenteessä. Hän paljasti hankkineensa kauppakassikseen Toyota Yarisin.

Pilvi Hämäläinen

Putous-tähti Pilvi Hämäläinen pitää itsensä maan pinnalla: Käyn lukemassa nettikommentteja ja pahoitan mieleni!

– Auton-omistajan elämä on yllättävän inhottavaa tällaiselle hajamieliselle ihmiselle. Sain kuukauden aikana kolme parkkisakkoa, Pilvi kauhisteli. Selkkaukset eivät jääneet tähän, sillä auto on hinattu jo kertaalleen varikolle.

– Mutta se ei ollut syytäni! Kalle Palander oli parkkeerannut sen, Pilvi selitti.

Mainos
Mainos päättyy

Pilvi Hämäläinen joutui tukalaan tilanteeseen Putous-lähetyksessä – virhe oli pilata koko sketsin: Ajattelin, että olen seonnut!

Mainos
Mainos päättyy
Ladataan
Näyttelijä Pilvi Hämäläisellä vastoinkäymisiä liikenteessä – syyttää Kalle Palanderia!