Nanna Karalahti paljastaa parisuhdestatuksensa

Nanna Karalahti paljastaa parisuhdestatuksensa
202130217, Tampere. Iskelmä Gaala 2023 pressi. Kuvassa Nanna Karalahti

Nannan ja Jeren avioero astui voimaan kesäkuussa 2024.

Mainos
Mainos päättyy

Yrittäjä Nanna Karalahti ja hänen ex-puolisonsa Jere Karalahti hakivat avioeroa vuoden 2023 lopulla. 

Heidän yhteinen Keravan-asuntonsa ilmestyi myyntiin helmikuussa, jolloin Nanna pakkasi kimpsunsa ja muutti Espoon Westendissä sijaitsevaan 243-neliöiseen lukaaliin, jossa on peräti seitsemän huonetta.

Nanna vastaili Instagram-tarinoissaan tiistaina (18.3.) seuraajiensa lähettämiin kysymyksiin. Häntä onkin pyydetty kertomaan tarkemmiin, millaiseen asuntoon he muuttivat.

Mainos
Mainos päättyy

– Meillä on ihana koti. Oon koti-ihminen ja rakastan kun on hyvä tunnelma kotona. Tässä kodissa parasta on nimenomaan meidän luoma energia, takka ja hyvä kasvuympäristö, hän kuvailee.

Nanna kertoo, että häneltä on pyydetty kotiesittelyä, mutta hän ei ole vielä varma siitä, haluaako antaa sellaista.

– Mä oon vähän sellainen nykyään, etten hirveästi tykkää esitellä materiaa.. 

"Seukkaatko?"

Eronneen Nannan parisuhdestatus on myös mietityttänyt. Hänen ja Jeren avioero astui voimaan 11. kesäkuuta 2024, eli Nanna on ollut virallisesti sinkkumarkkinoilla noin yhdeksän kuukautta.

– Seukkaatko? erään seuraajan kysymys kuuluukin.

Mainos
Mainos päättyy

Nannan vastaus on sangen lyhyt ja ytimekäs.

– En.

Ilkeät kommentit kertovat sanojasta

Nanna on vastannut muunkinlaisiin kysymyksiin. Julkisuuden henkilönä hän joutuu toisinaan kohtaamaan rajuakin kritiikkiä ja suoranaista ilkeilyä. Häneltä onkin kysytty, miten hän käsittelee ilkeitä kommentteja.

– Aina kun joku kirjoittaa tai sanoo jotain niin se kertoo sanojan sielunmaisemasta. Palautetta kannattaa osata ottaa vastaan ja erottaa tämä ilkeilystä. Toki jos se triggeröi sussa jotain, kannattaa sitäkin viestiä kuunnella: miksi tämä tuntuu pahalta? Nanna muotoilee.

Hän muistuttaa, ettei kukaan ole täydellinen. 

Mainos
Mainos päättyy

– Me itse aina valitaan miten me asioihin suhtaudutaan! Mä ainakin pyrin kääntämään tämän voimavaraksi itselleni enkä jää koskaan asioihin vellomaan. Tarkastelen asian ja eteenpäin.

Mainos
Mainos päättyy
Ladataan