Nanna Karalahti koki ainutlaatuisen elämyksen lentokoneessa – kapteeni yllätti

Hyvinvointivalmentaja kertoo elävänsä hetkessä.
Hyvivointialan yrittäjä Nanna Karalahti, 37, teki pyrähdyksen Leville.
Nanna Karalahti paljastaa olleensa kahden päivän reissulla Levillä, Lapissa. Irtiotto arjesta oli Nannan mukaan ehdottomasti kannattava.
– Mahtava pikainen Levin reissu, kolmen lapsen äiti fiilisteli sydämen kanssa somekanavallaan ja paljasti reissun kohokohtia.
Yksi mieleenpainuvimmista kokemuksista oli, kun lentomatkan aikana kapteeni tarjosi matkustajille varsinainen elämyksen.
– Lentokoneessa menomatkalla kapteeni sammutti koko koneen valot ja sanoi että revontulia näkyy molemmin puolin konetta, Nanna muistelee.
Voit katsoa 10 reissukuvaa klikkaamalla oletusotoksen oikealla puolella olevaa hakasta.
Erityinen luonteenpiirre
Itse kohteessa maistui liikunta ja muun muassa Asian-ravintolan sushit.
– Eilinen täydellinen ulkoilukeli - hiihtoa Levijärvellä ja minttukaakaota Tuikussa. Avanto ja parin tunnin saunominen Immeljärvellä, Nanna luettelee aktiviteettejaan.
Levi on varsin tuttu paikka hyvinvointivalmentajalle ja myös tällä kertaa seura oli kohdillaan.
– Kaikista tärkein - seura ja keskustelut ja älytön nauraminen.
Nanna myöntää, että reissu tuli aika yllättäen.
– Oon aina ollut extempore nainen ja edelleen rakastan sitä piirrettä itsessäni. Välillä tulee hutilyöntejä, mutta suurimmaksi osaksi ne ovat juuri niitä elämänmakuisimpia napakymppireissuja.