Nanna Karalahdelta julkaisu vangittuna olevasta Jerestä: "Olisitpa täällä"

Nanna Karalahdelta julkaisu vangittuna olevasta Jerestä: 'Olisitpa täällä'

Jere on ollut vangittuna jo yli kuukauden todennäköisin syin epäiltynä törkeästä huumausainerikoksesta

Mainos
Mainos päättyy

Kiekkolegenda Jere Karalahti ja hyvinvointivaikuttaja Nanna Karalahti olivat aikanaan superpari.

Jere ja Nanna tapasivat Nannan veljen, Henrik Koiviston, kautta, sillä velipoika pelasi Jokereissa samaan aikaan Jeren kanssa.

Pari sai yhteensä kolme lasta.

Mainos
Mainos päättyy

Lopulta rakkaus kuitenkin hiipui, ja vuonna 2015 avioitunut pari tuomittiin lopulliseen avioeroon kesäkuussa 2024.

Jere on sittemmin ehtinyt löytää uuden kumppanin, jonka kanssa hän on muuttanut avoliittoon ilmeisen lyhyen seurustelun jälkeen.

Jere ja Nanna olivat yhdessä suunnilleen kymmenen vuoden ajan.
Jere ja Nanna olivat yhdessä suunnilleen kymmenen vuoden ajan.

Vangittuna jo yli kuukauden

Viime aikoina Jere on ollut otsikoissa myös ikävämmistä asioista.

Hän on ollut vangittuna jo yli kuukauden todennäköisin syin epäiltynä törkeästä huumausainerikoksesta.

Mainos
Mainos päättyy

Jere itse on kiistänyt syyllistyneensä rikokseen.

Häntä ei ole kuitenkaan päästetty vapaaksi, vaikka hän on jo pari kertaa ehtinyt vaatia vapautensa käsittelyä.

Marraskuun toisena sunnuntaina vietetään isänpäivää.

Jere ja Nanna olivat tyylikäs parivaljakko. Lopulta rakkaus jäi kuitenkin puolitiehen.
Jere ja Nanna olivat tyylikäs parivaljakko. Lopulta rakkaus jäi kuitenkin puolitiehen.

"Rakastaaaaaaa sua"

Nannan ja Jeren väleistä ei ole juurikaan tietoa, mutta Nanna jakoi Instagramin stooreissaan kuvia isästään kiitellen tätä.

Yhdessä stoorissa pääosassa on Nannan lasten isä.

Mainos
Mainos päättyy

Kuvassa Jere ja kolme lasta ovat veden äärellä ilmeisen lomatunnelmissa.

– Tietysti myös lasten isälle. Olisitpa täällä viettämässä tätä päivää näiden kanssa. Lapset rakastaaaaaaa sua niin paljon ja oot niille kaikki kaikessa, Nanna kirjoittaa kuvan yhteyteen.

Jere Karalahti kuvattuna Helsingin käräjäoikeudessa vangitsemisasian uudelleenkäsittelyn yhteydessä.
Jere Karalahti on vaatinut vangitsemisasiansa uudelleenkäsittelyä kahdesti. Lopputulema on ollut se, että Jere on pysynyt vangittuna.

Vain Jere puuttuu

Toisessa kuvassa todellisuus kuitenkin kertoo karua kieltään.

Nanna on jakanut kuvan Bulevardilla sijaitsevasta Lapland Hotelsin ravintolasta.

Kuvissa ovat lapset, Henrik-veli, tämän vaimo Sara Koivisto sekä Nannan isä.

Kuvan on mahdollisesti ottanut Nannan äiti.

Yksi on kuitenkin estynyt tulemasta – nimittäin Jaxin, Alexian ja Felician isä, Jere, edellä mainituista syistä.

Mainos
Mainos päättyy
Ladataan