Mitä ihmettä tapahtui Antti Reinille?

Antti teki uuden aluevaltauksen.
Näyttelijä Antti Reini, 61, on aloittanut uudessa työssä.
Katso myös! Antti Reini ei ole käynyt kouluja peruskoulun jälkeen:
Antti toimii nykyisin näyttelijätöiden lisäksi keikkahommissa Bloom Deco -silkkikukkayrityksessä, tiedotteessa kerrotaan.
Pitkäaikainen haave
Tiedotteessa kerrotaan Antin töiden Bloom Decossa olevan kaikkea varastohommista installaatioiden asennukseen. Seuraavia työkeikkoja ovat muun muassa I Love Me -messuilla kukkakimppujen kasaaminen sekä myynti, ja Stockmannin joulusomisteiden asentaminen.
Antti kertoo Podwayn Suomen kukkakuningattaret -podcastin tuoreessa jaksossa haaveilleensa uusista urallisista tuulista jo tovin. Työ silkkikukkayrityksessä hyppäsi Antin elämään kuitenkin kuin sattumankaupalla. Hän kertoo ihastelleensa Bloom Decon kukkasomisteita jo pidemmän aikaa.
– Näin Jussi-gaalan aulassa niin upean kukkaseinän ja heitin puolitosissani haluavani kyseiseen firmaan töihin. Universumin kuulo oli hereillä ja kuinkas kävikään, Antti kertoo tiedotteessa.

"Elokuva-alalla on ollut vähän hiljaista"
Yrityksen toinen omistaja sekä Suomen kukkakuningattaret -podcastin toinen juontaja Johanna Mantila kertoo tiedotteessa hänen ja siskonsa tarjonneen Antille töitä lyhyen keskustelun pohjalta.
– Jussi-gaalassa Antti Reini tuli meitä
jututtamaan ja heitti, että ollaan '"nastoja mimmejä". Siitä syntyi hyvä fiilis
ja hauska keskustelu, joka on nyt edennyt siihen pisteeseen, että olemme
tarjonneet Antille keikkahommia Bloom Deco -firmassamme.
– Elokuva-alalla on ollut vähän hiljaista, joten
miksei ja yhteistyö tuntuu tosi luontevalta!, Johanna jatkaa.
Rakastettu näyttelijä
Muun muassa Vares-elokuvista tiedettävä Antti on nähty jo yli 30 vuoden ajan lukemattomissa rooleissa niin elokuvissa kuin tv-sarjoissa, teatterilavoja unohtamatta.
Keväällä hänet nähtiin kuitenkin MTV:n Race Across the World Suomi -ohjelmassa, jossa hänen parinaan oli oma tytär Saga Kinni.

Maaliskuun lopulla Antti toi puolestaan 100 litraa sahtia -elokuvan kutsuvierasensi-iltaan niin ikään kulttuurialalla työskentelevän kihlattunsa Marjo Lahden.

Antti ei tiettävästi ollut aiemmin tuonut suhdetta julkisuuteen.
– Olemme tunteneet pitkään, Antti kommentoi Seiskalle keväällä.
– Ei ole uunituore asia, hän jatkoi.