Mitä ihmettä? Nokkahuilu-Mikko haki valtion strategiajohtajan paikkaa – palkkatoive miljoonaluokkaa!

Mikko Nokkahuilu
Mainos
Mainos päättyy

Seiskan saamien tietojen mukaan suositussa Talent-ohjelmassa nenällään nokkahuilua soittanut Mikko Rautiainen on hakenut sosiaali- ja terveysministeriössä haettavana ollutta strategiajohtajan virkaa. Ennen 31.8.2021 päättynyttä hakuaikaa paikkaa haki Mikon lisäksi runsaasti pääkaupunkiseudun kulttuurialan vaikuttajia, kaikkiaan yli 80 hakijaa.

Seiska tavoitti paikkaa hakeneen Mikon.

Vuosien päihdekierre! Kohuttu nenähuilisti Mikko Rautiainen avaa synkkää taustaansa!

Talent-ohjelman myötä kansan tietoisuuteen noussut Mikko haki paikkaa täysin ”vitsinä”. Palkkatoiveeksi humoristi oli laittanut 900 miljoonaa euroa kuukaudessa.

– No joo vitsinähän mä hain paikkaa, ja nyt mua varmaan pidetään kylähulluna. En mä kyllä kauheasti pety, jos puhelin ei pirahda. Palkkatoiveeni oli kuitenkin vain 900 miljoonaa kuukaudessa. Tietysti, jos puhelin soi ja pääsen haastatteluun ja saan paikan, syksyn suunnitelmat menevät täysin uusiksi, Mikko nauraa.

Mainos
Mainos päättyy

Rikostausta romutti urahaaveet! Nenähuilisti Mikko Rautiainen kommentoi Talent-lähtöään Seiskalle: ”Vetäydyin kisasta, koska…”

Seiskaan on tippunut myös tietoa, että Talentissa nokkahuilutaidoillaan ihastuttanut mies olisi matkaamassa myös Atlantin taakse soittelemaan nokkahuiluaan alkutalven aikana.

Seiskan lähde: Nenähuilisti Mikko Rautiainen saamassa potkut Talent Suomesta

Mainos
Mainos päättyy
Ladataan