Missikeisarinna Sunneva Sjögrenillä kolmas hääpäivä – kertoo Seiskalle liittonsa salaisuuden

Rakastunut missikeisarinna ylistää hurmaavaa miestään.
Missikeisarinna Sunneva Sjögren juhlistaa tänään 8. elokuuta kolmatta hääpäivää aviomiehensä Harrin kanssa. Pari tapasi Sunnevan ollessa yli nelikymppinen, ja rakkaus roihahti uskomattomalla tavalla.
Seiska tavoitti Sunnevan, joka uurastaa tällä hetkellä "missikuplassa" Helsingissä. Iki-onnellista Sunnevaa ei painanut rakkaan kanssa erillään vietetty hääpäivä.
– Tänä vuonna juhlimme hääpäivää jo edeltävänä viikonloppuna Sulkavalla. Ensi viikonloppuna Harri tulee Helsinkiin, ja vietämme veljeni häitä. Puhuimme kyllä puhelimessa heti aamusta, Sunneva kertoo.
Sunneva Sjögrenin rakkauspäivitys – tapasimme Tinderissä!
Sulkavalla vietetty viikonloppu sisälsi grillaamista, saunomista ja vesijeteillä ajelua; yhteisiä mielenkiinnon kohteita on monia. Sunneva kertoo, että parasta heidän avioliitossaan on juuri yhteinen tekeminen.
– Me pidämme samoista asioista, kuten matkustelusta ja ruuanlaitosta, ja meillä on samanlainen huumorintaju ja hauskaa yhdessä, Sunneva hehkuttaa liittoaan.
Vaikeuksia suhteessa ei juurikaan ole ollut. Sunneva kertoo, että pariskunta pystyy keskustelemaan kaikesta, ja juuri se on kestävän suhteen salaisuus.
Missikeisarinna Sunneva Sjögren täytti 50 vuotta - tältä hän näyttää nyt!
– Lähtökohtaisesti ongelmat on tehty ratkaistavaksi. Meillä on niin hyvä puheyhteys ja vahva luottamus, että selviämme kaikesta puhumalla, Sunneva toteaa.
Avioliitto voi siis kolmen vuoden jälkeen oikein hyvin.
– Kun kohtaa sielunkumppanin, rakkaus vain kasvaa päivä päivältä. Olen sanonut tämän aiemminkin; rakastan sinua tänään enemmän kuin eilen, mutta vähemmän kuin huomenna, umpirakastunut Sunneva siteeraa.