Miehet käyvät kuumana! Virpi ja Katja Kätkä: Meitä vongataan jatkoille paljubileisiin
Kätkän siskoksia vongataan sekä kasvotusten että sosiaalisessa mediassa.
Kätkän siskoset Katja, 51, ja Virpi, 53, ovat veivanneet 1990-luvun alusta asti, eikä hyytymisen merkkejä näy. Suomea Euroviisuissa 1994 edustaneet siskokset saavat tänäkin kesänä festariväen lanteet liikkumaan.
Suosio näkyy muuallakin.
– Katja on ihan selvästi nuorten miesten suosikki ja minä taas vanhempien. Olen heidän silmissään varmaankin sellainen Suomi-neito näiden vaaleiden hiusteni kanssa, mutta nuoret kollit käyvät ihan kuumana Katjaan, Virpi tietää kertoa.
– Saamme kaikenlaisia kutsuja treffeille ja paljubileisiin. Meitä jopa vongataan jatkoille, mutta ne ovat kuitenkin kohteliaita ja kivoja pyyntöjä. Nämä fanimme ovat sellaisia hyväntuulisia herrasmiehiä, Katja kertoo Seiskalle.
Virpi Kätkä suuntaa uudelle uralle - edessä muutto Helsinkiin!
Kohteliasta kinuamista
Kätkän siskoksia vongataan sekä kasvotusten että sosiaalisessa mediassa. Jälkimmäisestä Virpi ei tosin tiedä tuon taivaallista, koska ei voi sietää somea.
– Minulla ei ole aavistustakaan, kuinka paljon sinne viestiboksiin on kilahtanut treffipyyntöjä. Some on itselleni vain työväline, minulla ei ole edes Spotifyta asennettuna. Olen tosi huono niissä jutuissa, hän myöntää.
Mitä tapahtui CatCatin räikeille Euroviisu-asuille? Katso video!
– Voin kertoa, että kyllä siellä somessa kysellään kaikenlaista. Mutta ihan hyvällä maulla kuitenkin. Ja keikoilla rohkenevat pyytää ulos, kun ovat ottaneet yhden juoman alle. Sitten kyselevät sinne paljuun, Katja naurahtaa.