Megasuosittu dj-tähti yllätti suomalaisravintolassa - ylistää paikkaa yli 15 miljoonalle seuraajalleen

Hollantilainen dj Martin Garrix, 26, saapui myöhään keskiviikkoiltana (11.1.) Helsinkiin.
Yksi maailman suosituimmista musiikkituottajista yllätti suomalaisseuraajansa keskiviikkona, kun hän päivitti videon Helsinki-Vantaan lentokentältä.
Videolla Martin hypähtelee innostuneen näköisenä lentoaseman hiljaisia käytäviä pitkin.
Videon paikkatunnisteeksi on merkattu Helsinki, Finland.
Vielä on epäselvää, miksi megasuosittu artisti on valinnut matkakohteekseen Suomen.
Vielä hetki sitten Martin nautiskeli etelän lämmöstä Thaimaassa. Maailmankiertueensa päätteksi dj kertoikin viettävänsä Aasiassa ansaittua lomaa.
Martin julkaisi Thaimaasta henkeäsalpaavia kuvia muutama päivä sitten Instagram-tililleen.
Loskaiseen Helsinkiin saapunut Martin ei ole ehtinyt vielä päivittelemään tarkempia kuulumisiaan Suomesta.
Lentokenttäpäivityksensä lisäksi hän teki kuitenkin varsin merkittävän palveluksen arvostetulle suomalaisravintolalle.
Instagramin tarinat-osioonsa Martin nimittäin julkaisi videopätkän punavuorelaisesta BasBas-ravintolasta.
- Wow wow wow, mikä paikka, Martin hehkuttaa videon yhteydessä.
Dj-tähti Alan Walker hehkuttaa suomalaisrakastaan - ihastuttavat kuvat julki
Dj:n julkaisemat kappaleet ovat keränneet vuosien saatossa miljoonia kuunteluja, ja Spotifyssa artistin tuotantoa kuuntelee kuukausittain hurjat 23 miljoonaa ihmistä.
Myös Instagramissa Martin nauttii suursuosiota. Hänellä on siellä parhaillaan 15,6 miljoonaa seuraajaa.
BasBas onkin saanut artistin julkaisun myötä runsaasti uutta näkyvyyttä.
Martin tunnetaan maailmalla parhaiten megahiteistään Animals, Scared to Be Lonely sekä In the Name of Love.