Erikoisjoukkomies Matias Petäistö, 35, nauttii suursuosiota. Tällä hetkellä mies itse nautiskelee työnsä hedelmistä.
Seiska tarkasteli tikkiin kuntoon treenatun Matiaksen vaatteita ja tuli siihen tulokseen, että miehellä ei ole ainakaan tyylinsä puolesta pikkurahan puutetta.
Erikoisjoukot-ohjelman taannoiseen pressitilaisuuteen herra oli saapunut muun muassa Louis Vuittonin prameassa pusakassa ja kaulassa killui todellinen ökykoru.
Olisitko itse valmis laittamaan asusteisiisi näin suuria summia?
Vakaa fanikunta
Matias tuli suurelle yleisölle tunnetuksi muutama vuosi sitten, kun Erikoisjoukot-ohjelma teki Suomessa debyyttinsä. Tuolloin kivikasvoinen ja matalaääninen Matias herätti sekä ihastusta että vihastusta, mutta nykyään mies on kerännyt itselleen vakaan fanikunnan erityisesti sosiaalisen median kanavilleen.
Matias kauppaa somessa muun muassa kuntoiluohjelmiaan. Hän on kertonut Seiskalle myös avaavansa lähitulevaisuudessa oman kuntosalin.
Matias on ollut otsikoissa myös vauhdikkaiden naisseikkailujensa vuoksi. Vuoden vaihteessa Matiaksen ja hänen Anette-vaimonsa avioero nousi suureksi puheenaiheeksi ja myöhemmin Seiska paljasti eron olleen seurausta Matiaksen naisruletista, jota hän oli pyörittänyt vaimonsa selän takana.
Tällä hetkellä Matiaksella ei ole tiettävästi kumppania, mutta herra on nähty epäsäännöllisesti erinäisessä naisseurassa.