Maski puolitangossa! Tanssilegenda Jorma Uotisella hassu episodi lentokentällä – paljonkertova kuva!

Helsinki -Vantaan lentokentällä koettiin äskettäin hassu maskiepisodi, kun passintarkastusjonossa ollut Jorma Uotinen ei malttanut pitää maskia kunnolla kasvoilla.
– Tanssilegenda roikotti maskia nenän alapuolellaan. Hänen oli kuulemma vaikeaa hengittää sen läpi, Alankomaihin lentäneet laulavat.

Jorma täytti viime kesäkuussa 70 vuotta. Sitä varten hän oli luonnollisesti suunnitellut isoja juhlia, mutta koronapandemia kuitenkin sotki suunnitelmat.
– Päätin, etten pidä sitten juhlia ollenkaan. Aion pitää ensi vuonna päivää ennen syntymäpäivääni suuret juhlat, jonne kutsun kaikki ystäväni viettämään vihoviimeistä päivääni seitsemänkymppisenä, Jorma kertoi Seiskalle viime kesänä.
Korona sotki suunnitelmat! 70 vuotta täyttävä Jorma Uotinen: Päätin, etten pidä juhlia ollenkaan!
Kuulitko mehukkaan julkkisjuorun? Nappasitko kohukuvan? Soita 044 567 7777, tai lähetä vinkki lomakkeella.