Martina Aitolehdeltä yllättävä ilmoitus

Hyvinvointivalmentaja ja triathlonisti Martina Aitolehti, 40, on nopea liikkeissään.
Video: Seiskan munaraati laittoi suklaiset herkut järjestykseen
Martina Aitolehti pitää elämänsä kuvaamista tv-sarjoihin terapeuttisena: ”Saan purkaa paineitani”
Martina Aitolehti tekee jälleen yllätysilmoituksen, ja kertoo lähtevänsä Suomesta.
- Töitä on taas painettu siihen tahtiin että lentokoneessa tulee muuten uni, Martina kirjoittaa keskiviikkona (5.4.) Instagramissa.
Vielä eilen tiistaina Fitnesspäiväkirja-sarjan pressissä edustanut Martina lähteekin nyt toiselle puolelle maapalloa. Kohteeseen, mistä myös Seiskan uutisoima uusi kulta löytyi edellisellä kerralla.
- Pitkä 24h lento edessä. Australian aurinko ja kengurut, Martina fiilisteli auringon kanssa somepäivityksessään.
Martina on yksi Fitnesspäiväkirja-kauden päätähdistä yhdessä Erna Huskon, Eevi Teittisen ja Pernilla Böckermanin kanssa.
Uusi kausi alkaa 12.4. TV5:llä.
Aiemmin Martina on kertonut muuttavansa uuteen asuntoon.
- Niin se elämä ottaa taas askeleen eteenpäin ja meidän perhe muuttaa sopivampaan asuntoon, Martina kirjoitti taannoin Instagram-tilillään.
Martina Aitolehti perheineen muuttaa - kertoo asiasta somessa
Seiska myös paljasti, että Martina tapailee menestynyttä ja muotitietoista australialaiskomistusta, joka on jo tuttu näky ulkoiluttamassa Helsingissä Martinan Nala-koiraa sekä ajamassa kohukaunottaren Mersua.
Seiskan selvityksen mukaan, Martinan uusi mies on korkeasti koulutettu. Yliopistoja käynyt mies valmistui vuonna 2015 EMBA-huippujohtajakoulusta erinomaisin arvosanoin ollessaan 34-vuotias.

Kymmenen viime vuoden aikana hän on ollut johtavissa tehtävissä suurissa kansainvälisissä yrityksissä. Hänen toimenkuvaansa on kuulunut muun muassa tekoälyyn pohjautuvien suurten ohjelmistoratkaisujen kehittäminen.