Maisa Torpasta taas rikosilmoitus – julkkiskaunottaren vastoinkäymiset eivät lopu

Seiska kertoi aikaisemmin tällä viikolla, että kohublondi Maisa Torppaan, 30, liittyvä rikostutkinta on edennyt. Useat eri lähteet vahvistavat, että Maisaa epäillään alaikäiseen lapseen kohdistuvasta uhkailusta.
Rikosepäily kohdistuu marraskuussa 2020 tapahtuneeseen välikohtaukseen. Lisäksi Maisan epäillään rikkoneen teräaseella lapsen vaatteita ja leluja.
Epäiltyinä rikosnimikkeinä jutuissa ovat laiton uhkaus ja vahingonteko.
Poliisi selvittää parhaillaan käynnissä olevassa esitutkinnassa tapahtumien kulkua. Seiskan tietojen mukaan Maisa on jo käynyt kuulusteluissa rikoksesta epäiltynä.
Maisa Torpan rikosepäilyn rajut yksityiskohdat: silpoi lapsen lelut ja vaatteet puukolla
Heinäkuussa toisen lapsensa synnyttäneen Maisan vastoinkäymiset eivät näytä loppuvan. Seiskan saamien tietojen mukaan julkkiskaunottaresta on tehty aivan hiljattain taas uusi rikosilmoitus.
Seiska tavoitti naisen, joka vahvisti tehneensä Maisasta rikosilmoituksen kunnianloukkauksesta. Nainen ei halunnut avata asiaa enempää, mutta kertoi asian liittyvän Maisan some-kirjoitteluihin.