Lola Odusoga avautuu armottomasta työputkestaan

Kiireinen kaunotar nauttii työstään - joskus jopa liikaakin.
Tv:stä tuttu juontaja ja ex-missi Lola Odusoga, 46, avautuu Instagramissaan kiireisestä elokuustaan. Kesän viimeinen kuukausi on edennyt lähes täysin ilman vapaapäiviä, kun työntäyteiset tuotannot ovat puskeneet päälle.
Lola julkaisi Instagramissaan kuvasarjan, jossa hän poseeraa kameralle punaisessa, leopardikuvioisessa mekossaan. Tekstissä Lola kertoo, ettei sosiaalinen media esitä kaikkea realistisesti.
- Kiitos elokuu! Juu, ei se ole ihan vielä ohi, mut vois kyl jo olla, on nimittäin ollut aika busy ja hevi kuukausi!
- Don’t get me wrong, mä nautin nimenomaan kiireestä ja siitä et on paljon kaikkee meneillään, mutta tältä kuukaudelta on nyt puuttunut ne vapaapäivät kokonaan.
- Näennäisesti on varmaan taas näyttänyt toiselta, on voinu saada kuvan et mähän oon ollu vaan ihanasti kepeesti kaikil eri festareilla ja tapahtumissa, ja ottanu vähä aurinkoa asuntoveneellä. Mut joo, ne on vaan ne tietyt hetket mitä ootte nähneet. Ei kannata ikinä erehtyy luulee, että täällä näkyisi kaikki tekeminen, oleminen ja meneminen. Tämä on some, ei 24/7 live.
Lola on ollut elokuun aikana mukana kahdessa eri tv-tuotannossa, ja päivät ovat olleet pitkiä. Viikon päätteeksikään kaunotar ei ole saanut rauhaa, kun toisetkin työt vaativat aikansa.
- Nyt elokuussa on tehty kahden päällekkäisen tv-tuotannon lisäksi viikonloput kaikkea muuta duunia, niin ei ole siis ollut yhen yhtä vapaapäivää koko elokuussa. Ja kun ei oo ollut lomaa kesälläkään, kun on tää neljän tuotannon katkeematon putki tässä ollut meneillään toukokuusta asti, niin voin kertoo, hommaa on ollut, ja sitä on edelleen.
Lola kertoo julkaisussaan, että työ on hänelle kuitenkin nautintoa. Kiireinen elämä mielenkiintoisten töiden parissa on kaikkea sitä, mitä Lola on elämältään halunnut.
- Mutta ajatus on ollut aina, hanki niin mieluisa ja ihana työ josta et koe sellaista pakonomaista tarvetta paeta ja päästä lomalle. Siinä oon onnistunu. Mutta mä uneksin aika paljon just nyt yhestä kahesta vapaasta, ja sellasia onkin luvassa syyskuun puolella, koska ihan itte järkkäsin. Ja odotan!
Lola Odusoga asu herätti huomiota – ’’Käytä kondomia’’
Kova tahti pitää mielen virkeänä, eikä Lola halua tuhlata aikaa elämässään. Polvensa keväällä loukannut kaunotar tahtoo kuitenkin pitää muutaman vapaapäivän siellä täällä, ja vaihtaa mielialansa syksyyn kesän villeyden jälkeen.
- Taas on edustettu yks viikonloppu, ja nukuttu aivan liian vähän, kahen tunnin unet ennen koko pvän festarikeikkaa ja yöllistä parin tunnin kotiin ajoa ei oo tosiaan se paras idea, mut elämä on ja pitää elää ja mennä täysil kun ei voi tietää millon tää kaikki hauskuus päättyy.
- Mut nyt riittää hetkeks nää viikonloppuduunit viikkoduunien päälle, ja nyt riittää myös tälle kesälle kaikki mökki-, vene- ja muut erikoisyöpymiset. Eli kiitos kesäexperiencet ja elokuu, mä siirryn nyt jo syyskuu moodiin. Edellä ja etuajassa, like always, Lola lopettaa tekstinsä.
Vau, mitkä tatuoinnit! Lola Odusoga esittelee vartaloaan ylpeänä – ’’En välitä vi***akaan’’
Kiireinen tähti on tehnyt töitä tv:n ja muiden julkisten töiden parissa jo ennen vuoden 1996 Miss Suomi -voittoaan. Lukuisien vuosien työntekoon kuuluu myös Lolan esikoisteoksen kirjoittaminen, kirja nimeltä Lolan suuri salaisuus.