Lapsuuskuva ihastuttaa - tältä Jouni Hynynen näytti pottatukassa ja ilman partaa

Jouni Hynynen
Mainos
Mainos päättyy

Muusikko Jouni Hynynen, 52, tunnetaan rempseänä partasuuna, jonka omintakeista lauluääntä on kuultu Suomen rock- ja metallimusiikin kentällä pian 30 vuotta.

Kotiteollisuus-vokalisti julkaisi vastikään Instagram-sivullaan hauskan lapsuuskuvan, jossa poseeraa kädet ruutuhousujen taskujen tienoilla. Otoksessa veikeästi virnistävällä pikku-Jounilla on oranssinkeltainen poolopaita. Hassu pottamallinen tukka kruunaa suloisen kuvan.

- Hei, olen Jouni, noin 5 v. Huomatkaa käsien asento. Aivan sama kuin Jouni 52 veen bändikuvissa, hän kirjoittaa 70-luvulla otetun kuvan kuvatekstiin.

Aihetunnisteissa Jouni kuvaa 5-vuotiasta itseään kovikseksi.

Mainos
Mainos päättyy

Tunteikas kuva! Jouni Hynynen tanssitti tytärtään vanhojen tansseissa

Seuraajat tunnistavat Jounin pottatukkaisenakin hänen tunnusomaisista piirteistään.

- Kyllä silmistä ja hymystä samaksi mieheksi tunnistaa, eräs kommentoija toteaa.

- Sama on pilke silmien, ilman partaa ja pitkää kuontaloa, toinen havaitsee.

- Hymystä tunnistaa, seuraaja vahvistaa.

Mari Perankoski nappasi paparazzikuvan Jouni Hynysestä - mikä kesäkolli!

Mainos
Mainos päättyy

Jounin ulkonäkö on muuttunut melkoisesti sitten 70-luvun, ja seuraajat ovat huomioineet tämän.

- Muistaakseni nykyään on hiukan pitempi parta, tarkkasilmäinen kommentoija tuumii.

- Magee letti, missä parta? muuan kyselee.

Jouni Hynynen joutui ostamaan Mari Perankoskelle jo neljännen vihkisormuksen - syynä armoton mokailu: "Kauankohan säilyy"

Kotiteollisuus on julkaissut yhteensä seitsemäntoista studioalbumia. Yhtye on voittanut parhaan metallialbumin Emma-palkinnon vuonna 2004.

Jouni on naimisissa näyttelijä Mari Perankosken kanssa. Pari on ollut yhdessä vuodesta 2012, ja he astuivat avioon vuonna 2016. 

Mainos
Mainos päättyy

Täh, Jouni Hynynen julkaisi bikinikuvan Mari Perankoskesta: Uhka vai mahdollisuus - katso!

Mainos
Mainos päättyy
Ladataan
Lapsuuskuva ihastuttaa - tältä Jouni Hynynen näytti pottatukassa ja ilman partaa