Lakimiehen housut syttyivät tuleen tuhopoltto-oikeudenkäynnissä!

Sähkötupakka sytytti lakimiehen housut tuhopoltto-oikeudenkäynnissä.
Mainos
Mainos päättyy

Miamilaisen puolustusasianajajan Stephen Gutierrezin housut syttyivät palamaan kesken oikeudenkäynnin.

Gutierrezin täytyi keskeyttää puolustuksensa ja juosta ulos salista, sillä hänen housunsa olivat tulessa. Asiasta teki erityisen ironisen se, että oikeudenkäynti koski tuhopolttoa. Gutierrezin asiakas, Claudy Charles, oli syytettynä auton polttamisesta.

Asianajaja oli parhaillaan selittämässä, kuinka Charlesin auto "syttyi itsestään tuleen", kun hänen housunsa näyttivät tekevän juuri niin.

Todellisuudessa syyksi paljastui miehen taskussa ollut sähkötupakan akku. Oikeussalin ulkopuolella hänen onnistui poistaa palon aiheuttanut esine taskustaan, ennen kuin suurempaa vahinkoa tapahtui.

Tulipalo kesken oikeudenkäynnin ei kuitenkaan auttanut Gutierrezin asiakkaan asiaa, sillä Charles tuomittiin toisen asteen tuhopoltosta.

Mainos
Mainos päättyy

Gutierrez on luvannut lopettaa sähkötupakan käytön kokonaan.

Lähde: The Huffington Post

Mainos
Mainos päättyy
Ladataan
Lakimiehen housut syttyivät tuleen tuhopoltto-oikeudenkäynnissä!