Kuvat kertovat kaiken! Jaajo Linnonmaa avautuu isästään: "Kysyin joskus onko tää pakollista"

Jaajo Linnonmaa
Mainos
Mainos päättyy

Sarjayrittäjä ja radiojuontaja Jaajo Linnonmaa, 44, kertoo omasta kasvatuksestaan.

Jaajo Linnonmaa palasi isyysvapaalta radioon: "Lähden haikealla mielellä töihin"

Neljän lapsen isä Jaajo Linnonmaa paljastaa saaneensa hyvätapaisen kasvatuksen. Jaajo julkaisi sosiaalisessa mediassa tekstin, jossa hän avautuu saamistaan opeista.

Faijalla oli maahantuontifirma 40 vuotta, joka toimii edelleen. Vielä viimeisinä vuosinaan toimarina hänellä oli tapana kerran vuoteen käydä ajelemassa ympäri Suomen tervehtimässä asiakkaita. Olin itsekin parilla kiertueella mukana. Ei siinä kummempia tapahtunut. Kättelyt, kahvit ja kuulumiset. Kysyin joskus onko tää pakollista, niin vastaus oli ytimekäs: ”Ei, mutta kuuluu asiaan”, Jaajo kirjoittaa päivityksessään.

Mainos
Mainos päättyy

Isä opetti bisnesmieheksi! Diili-pomo Jaajo Linnonmaalla on 11 firmaa!

Jaajon isä oli urheiluvälinemaahantuoja. Jaajo itse perusti ensimmäisen oman yrityksensä 13-vuotiaana.

Tää on mulla mielessä aina kun meen festareille tai tapahtumiin. En hengaa vipissä tai bäkkärillä, vaan meen aina yleisön joukkoon ja otan kaverikuvat kaikkien halukkaiden kanssa. Kättelyt, kuvat ja kuulumiset. Ei pakollista, mutta kuuluu asiaan. Tässä viikonlopun satoa, Jaajo kirjoittaa Instagram-julkaisunsa yhteydessä.

Päivitykseen Jaajo on lisännyt yhdeksän kuvan kollaasin, jossa hän poseeraa festarikansan joukossa hyväntuulisena.

Jaajo on lisäksi tehnyt myös huomion nykyisistä käyttäytymistavoista.

Mainos
Mainos päättyy

Pakko mainita yksi tosi tärkeä huomio: Nuoriso osaa kysyä, käyttäytyä ja kiittää. Ehkä tää on sukupolvijuttuja, mutta aikuisilla on paljon vielä tässä petrattavaa, Jaajo huomauttaa.

Jaajo Linnonmaa palasi Aamulypsyyn! Comeback-kuva Janni Hussin kanssa naurattaa: "Isi ja lapset"

Mainos
Mainos päättyy
Ladataan