Kiinteistöveijari Jethro Rostedtilla seesteisempi kausi: Juoksin 15 vuotta hullun lailla rahan perässä!

Jethro Rostedt
Mainos
Mainos päättyy

Jethro Rostedtin, 44, rahatilanne räjähti otsikoihin kuukauden päivät sitten, kun kiinteistömoguli avasi varallisuuttaan Aki Linnanahde Talk Show’ssa. Podcastissa vieraillut Jeti paljasti omistavansa satoja asuntoja.

Jeti kertoo leipovansa muhkeat vuokratulot. – Kyllähän sitä kertyy, kun omistaa monta asuntoa.
Jeti kertoo leipovansa muhkeat vuokratulot. – Kyllähän sitä kertyy, kun omistaa monta asuntoa.

Jethro Rostedt puhuu avoimesti rahasta: Tienaan asunnoillani 250 000 euroa kuussa!

Jeti kertoo Seiskalle asuntojensa sijaitsevan ympäri Suomea: eteläisimmät löytyvät Hangosta ja pohjoisimmat Rovaniemeltä. Niistä kertyvät kuukausiansiot ovat jo yksistään niin kovat, ettei liikemiehen tarvitsisi kuulemma käydä muissa päivätöissä.

Mainos
Mainos päättyy

”Jonkun mielestä se voi olla ihan hanurista!” Jethro Rostedt nautii häpeilemättä menestyksestään – valtavasta kiinteistöomaisuudesta nousi kohu!

– Käyn töissä lähinnä siksi, että elän ja hengitän tätä bisnestä. En oikeastaan minkään muun syyn vuoksi.

– Oli aika, jolloin juoksin hullun lailla rahan perässä. Urani ensimmäiset 15 vuotta olivat sellaisia, että piti tienata mahdollisimman paljon. Nyt on kuitenkin seesteisempi kausi, eikä raha merkitse enää samalla lailla, Jeti pohtii.

Jethro vieraana Seiskan Siivet suussa -sarjassa:

Mainos
Mainos päättyy
Ladataan