
Kerttu Rissasen bikinikuva ihastuttaa somessa - lumihuolet eivät paina Uudessa-Seelannissa
Näyttelijä ja joogaopettaja Kerttu Rissanen, 26, ei ole joutunut viime aikoina monen muun suomalaisen tapaan lumitöihin.
Arkistovideo: Kerttu ja Sami juhlivat Ibizalla
"Tuli oikein itku" - Kerttu Rissanen jätti Suomen
Kerttu Rissanen iloitsee parhaillaan Uuden-Seelannin lempeästä säästä vailla lumenluontitöitä. Kerttu on reissussa toistaiseksi yksin, ennen kuin hänen äitinsä liittyy seuraan.
- Uuden-Seelannin rannat ovat upeita, Kerttu hihkuu toiselta puolelta maapalloa englanniksi.
Kerttu on kehunut uusiseelantilaisia mukavaksi ihmisiksi ja nauttinut treeneistä kuntosalilla. Myös retkiin on osallistuttu ja maisemia on tullut katsottua.
- Nyt oon käynyt Waiheke Islandilla ja Piha Beachilla ja molemmat oli upeita! Onnistuneesti molempiin retkipäiviin sattu hyvä sää. Suosittelen molempia! Odotan innolla mitä Etelä-saarella on tarjottavana, reissunainen fiilisteli Instagramissa sydänsilmäemojin kanssa.
Mutkia Kerttu Rissasen soolomatkassa: hotelli vaihtoon ja suunnitelmat uusiksi
Katso kaikki 10 kuvaa klikkaamalla oletuskuvan oikealla puolella olevaa nuolta.
Päivityksessä Kertulla on yllään roosan väriset, graafisesti leikatut bikinit, jotka paljastavat myös lomailijan napakorun.
- Näytät Kerttu upealta ja hehkut. Oikein ihanaa loman jatkoa, kirjoitti yksi Kertun seuraaja kommenttiosiossa.
Monet kävivät kehumassa kuvia kauniiksi.
Vuorokauden näkyvissä Instagramin tarinoissaan Kerttu kertoi käyneensä retkellä myös sademetsässä, mutta Argentiinan reissun jälkeen hänen viidakkokiintiönsä oli täynnä, eikä se tehnyt suurta vaikutusta. Kerttu viitannee viidakkokiintiöllään Olen Julkkis…Päästäkää minut pois! -tosi-tv-ohjelmaan, jossa hän oli mukana kilpailemassa.
Kerttu mainitsee myös olevansa aina väsynyt jo ennen kello kymmentä paikallista aikaa, ja päivittikin itsestään kuvan vällyjen välissä kello 22.02.
Ulosteensiirrossa ollut Kerttu Rissanen sai uuden taudin: "Onpa paskaa"
