Keppanalle maistuu vehnäolut! Tangokuningas Keijo Hietikko paljastaa uuden lempinimensä taustan – video!

Keijo Hietikko
Mainos
Mainos päättyy

Tuore tangokuningas Keijo Hietikko on osallistunut tangoille jo kolmesti aiemminkin. Vuosina 2011, 2012 ja 2014 ei menestystä tullut, ja hän sanookin, että hyvä niin.

– On kerennyt kasvamaan. Vuonna 2017 voitin Kiuruveden Iskelmäviikoilla IskelmäMestari-tittelin, minkä jälkeen päätin, että kisat on nyt kisailtu. Muutama vuosi menikin rauhassa, kunnes taas innostuin tangoilusta. Ja nälkähän kasvaa syödessä. Korona tietysti tuossa hidasti välillä.

Keijo ei ole koskaan matkustanut Viroa etelämpänä.

– Nyt pääsee ainakin Suomessa reissaamaan tarpeeksi, kun keikkoja on miltei joka päivä!

Mainos
Mainos päättyy

Tangokuningas Keijo Hietikko paheistaan: En ole överikännäilijä

Aamulypsy-radio-ohjelmaa fanittava Keijo tykkää tanssia perusfoksia. – Tangoista suosikkeja on kaksi: Siellä missä nyt oot ja Lähdön hetki.
Aamulypsy-radio-ohjelmaa fanittava Keijo tykkää tanssia perusfoksia. – Tangoista suosikkeja on kaksi: Siellä missä nyt oot ja Lähdön hetki.

Keijo listasi 7 lempiasiaansa. Voit katsoa vastaukset ylempää löytyvältä videolta, josta selviää myös Keijon uuden lempinimen tausta.

Lempinimi: Keke tai Keppana.

Lempijuoma: Vehnäolut.

Lempiruoka: Makaronijauheliha.

Lempilomakohde: Tallinna.

Mainos
Mainos päättyy

Lempikirosana: Se v-alkuinen.

Lempilaulaja: Juha Tapio

Lempijulkis: Jaajo Linnonmaa.

Mainos
Mainos päättyy
Ladataan