
Kasperi Kapanen yhdistettiin uskomattomaan porilaisblondiin – kommentoi vihdoin suhdekuvioitaan Seiskalle
26-vuotias Kasperi Kapanen elää elämää, josta moni nuorimies voi vain haaveilla. On NHL-pelaajan status ja miljoonia pankkitilillä. On alati vaihtuvat Pohjois-Amerikan miljoonametropolit, joiden väliä reissataan yksityiskoneilla kalliit puvut päällä.
Seiska kysyi Leijonilta: mitä äiti Sinulle merkitsee?
On myös jättiareenoiden hurraavat fanit ja valtaisa mediahuomio. Tuleeko kuopiolaiselle koskaan sellainen tunne, että tekisi mieli nipistää itseään varmistaakseen, että kaikki on varmasti totta?
Terveisiä kriitikoille! Kasperi Kapanen lataa täyslaidallisen: ”Paljon tulee paskaa niskaan”
Kivikasvoinen Kasperi hymähtää kysymykselle ja kohauttaa olkapäitään.
– Totta kai saavuttamani asema on todella hieno ja siitä pitää nauttia. Mutta mikään ei ole tullut ilmaiseksi, vaan kaikki on tullut kovan työn kautta, Kasperi painottaa Seiskalle.

Kasperi ei pidä kynttilää vakan alla. Hän esittelee auliisti luksuselämäänsä sosiaalisessa mediassa, jossa on myös vilahtanut toinen toistaan kauniimpia tyttöystäviä. Kuopiolaisella on selvästi silmää naiskaunaudelle.
Muutama vuosi sitten Kasperin uutisoitiin tapailevan kuvankaunista amerikkalaismallia, Paige Lorenzea. Paige jopa vieraili Kapasten tiluksilla Kuopiossa ja ihasteli savolaisia järvimaisemia lukuisille Instagram-seuraajilleen.
Sitä ennen Kasperin käsikynkässä viihtyi pöyristyttävän viehättävä kanadalaismalli Annika Boron. Savolainen pelimies on yhdistetty romanttisesti myös kuopiolaismissi Laura Hautaniemeen.
Joku voisi olla imarreltu siitä, että tulee yhdistetyksi eri huippumalleihin. Kasperi ei kuitenkaan välitä moisesta huomiosta, vaikka päivittää itse ahkerasti Instagramiaan.
– Se on yksityiselämääni, vaikka olen toki itse päättänyt näyttää sitä julkisesti ihmisille. Ymmärrän sen puolen, mutten silti aina pidä siitä, mitä minusta uutisoidaan. Toki olen jo tässä vaiheessa tottunut siihen, hän hymähtää.
– Te toimittajat jaksatte aina uutisoida sitä, mitä kaikkea ikinä puuhailenkin. Joskus tuntuu, että sellainen kirjoittelu on aika väsynyttä. Mutta pitäähän niitä lehtiä kai jotenkin myydä.
Viime kesänä Kasperin uutisoitiin löytäneen uuden kullan kainaloonsa. Seiskan tietojen mukaan kyseessä on kerrassaan uskomaton porilaisblondi. Kiekkotähti itse ei revittele naiskuvioillaan vaan naurahtaa asian lyhyesti pakettiin.
– Sanotaan näin, että joo, sama nainen on edelleen rinnalla. Kaikki hyvin sen suhteen, Kasperi kuittaa.
Kassu on jälleen askissa, kun keskiviikkona Ranskan höykyttänyt Suomi kohtaa seuraavaksi Unkarin. Daavidin ja Goljatin kohtaaminen kiekkoillaan Kapasella höystettynä Nokia-areenalla perjantaina.

Leijonien maalivahti ällistyi – ruotsalaiset pistivät riisumaan: ”En osannut odottaa sellaista”