Kaisa Liskin oikeusjupakka jatkuu – ”Olen tavallaan vain kyydissä”

Kaisa Liski
Mainos
Mainos päättyy

Yrittäjä Kaisa Liski, 52, sai kuulla joulun alla, että korkein oikeus myönsi hänelle rajoitetun valitusluvan. Se koskee kohuttua oikeusjupakkaa, josta käsittelyyn otetaan vielä sopimussakkoasia.

Seiska tavoitti entisen kiinteistökuningattaren.

– Sovimme, etten kommentoi tätä mitenkään. Tässä on kaikennäköistä liikehdintää ja se on niin iso juttu. Olen siinä tavallaan kuitenkin vain kyydissä.

– Kyllä minun edustajani hoitaa asiat. Tämä menee niin hirveän hienoksi ja korkeammaksi juridiikaksi, Kaisa kertoo.

Kaisa on jättänyt kiinteistöalan taakseen ja työskentelee nykyään lounasruokalan emäntänä.
Kaisa on jättänyt kiinteistöalan taakseen ja työskentelee nykyään lounasruokalan emäntänä.
Mainos
Mainos päättyy

Hovioikeus määräsi Kaisa Liskin maksumieheksi - joutuu korvaamaan lähes 600 000 euroa ex-työnantajalleen!

Vaikka sopimuskiistaa käsitellään vielä korkeimmassa oikeudessa, hovioikeuden tuomio jää pääosin voimaan. Kaisalle lankeaa maksettavaksi ainakin yli 400 000 euroa entiselle työnantajalleen.

Entinen kiinteistönvälittäjä sanoo, että elämää on pakko jatkaa, vaikkei asialle ole saatu vieläkään päätöstä.

– Nauroin tuossa juuri, kun sain vanhoja maksamattomia juttuja luettavaksi ja mietin, kuinka monta vuotta vanhoja ne oikein olivat.

– En edes pysty enää sanomaan, montako vuotta tämä on kestänyt. Sehän tässä on ihan hullua.

Mainos
Mainos päättyy
Ladataan
Kaisa Liskin oikeusjupakka jatkuu – ”Olen tavallaan vain kyydissä”