Kaduntallaajat kauhistuivat! Mikael Jungner huristeli pahamaineisella sähköpotkulaudalla – kuva!
Mikael Jungner bongattiin Helsingin keskustasta pahamaineisen sähköpotkulaudan puikoista.
– Ex-kansanedustaja huristeli autojen editse ja suojateiden yli niin, että hirvitti katsoa. Aikamoinen vauhtiveikko tämä Jungner, kadulta kauhistellaan.
Paparazzikuvat julki! Mikael Jungner kuskasi 1 500 euron ökykahvinkeitintä pikkuruisella avoautolla!
Mikael oli SDP:n kansanedustaja vuosina 2011–2015, mutta erosi puolueesta joulukuussa 2017. Sittemmin hän on vaikuttanut liikemies Harry ”Hjallis” Harkimon perustamassa Liike Nyt -puolueessa. Kesällä Mikael teki paluun poliikkaan, kun hänet valittiin Helsingin kaupunginvaltuustoon.
Vuosien varrella Mikael on herättänyt useasti huomiota liikenteessä. Viestintätoimisto Kreabin Suomen-yhtiön toimitusjohtajana työskentelevä oikeustieteen lisensiaatti on päätynyt Seiskan sivuille muun muassa huristeltuaan Helsingissä Vespa-skootterillaan.
Mikael Jungner ajoi Vespalla ilman kypärää ex-vaimo kyydissään – kuva!
Kuulitko mehukkaan julkkisjuorun? Nappasitko kohukuvan? Soita 044 567 7777, tai lähetä vinkki lomakkeella.