fbq
Sabina Särkkä

Juuri muuttanut Sabina Särkkä jätti Suomen – lähti toiselle puolelle maapalloa

Somevaikuttaja Sabina Särkkä on lähtenyt reissuun toiselle puolelle maapalloa.

Sabina Särkkä jätti kohueronsa myötä luksuselämän taakseen - salakuvat muutosta boheemialueelle!

Kesällä miehestään, Ossi Kivimäestä eronnut Sabina Särkkä lähti reissuun ystävänsä, niin ikään somepersoona Arttu Mustosen kanssa. Naapurukset päättivät matkustaa bisnesluokassa.

Pari chillii lentoo. Ostin ekaa kertaa business lennot, Sabina raportoi Instagramissa.

Videotarinoissa Sabina ja Arttu syövät ja katsovat ruutua lennolla.

- Oli tää kyl aika next level kokemus lentää, Sabina kirjoittaa lentokoneessa otetun kuvan kanssa.

Katso kaikki viisi kuvaa klikkaamalla oletuskuvan oikealla puolella olevaa nuolta.

Parivaljakko pysähtyi myös Dohan lentokentällä.

- Dohan loungessa ruokaa, suihku ja hampaidenpesu, Sabina infoaa seuraajilleen hammasharjaselfiessä.

Myös Arttu kertoo nauttineensa reissaamisesta kuohuviinilasin kanssa, vaikka kertoo 20 tunnin matkustamisen vaikuttaneen unirytmiin.

Kaksikko pääsi lopulta perille kohteeseensa.

Sabina perusti viime vuonna Sabina Media Oy:n, ja ensimmäisellä, vain kahdeksan kuukautta kestäneellä tilikaudellaan firma ylsi 178 000 euron liikevaihtoon ja 93 000 euron voittoon. Yhtiön kannattavuus perustuu ainakin osittain siihen, että firmalla on henkilöstökuluja vain 27 000 euron edestä.

"Se on tissit, kaks muijaa" - Sanna Marinin kohubileistä leviää roisi video