Johanna Tukiaiselle toinenkin syyte – turpakäräjät Veijon kanssa!

Johanna Tukiainen ja Veijo Lalli
Mainos
Mainos päättyy

Seiska uutisoi äsken, että Johanna Tukiainen, 43, on saanut syytteen huumausainerikoksesta. Rikos on tapahtunut tammikuussa 2019 Helsingissä. Seiska ei tavoittanut syyttäjä Pia Vottosta kommentoimaan tapausta.

Shokkisyyte huumeista! Johanna Tukiainen oikeuteen

Huumerikossyytteen lisäksi Johanna joutuu vastaamaan myös pahoinpitelysyytteeseen lähiaikoina. Tässä jutussa on Johannan lisäksi syytettynä myös hänen ex-kihlattunsa Veijo Lalli. Pahoinpitelysyytteen istuntopäivää ei vielä ole määrätty. Asia on tullut vireille Helsingin käräjäoikeudessa kesäkuussa.

Johanna Tukiainen saapui ex-kihlattunsa kanssa Jasmine-siskonsa hautajaisiin – Veijo kantoi Isabelle-vauvan kirkkoon

Mainos
Mainos päättyy

Vaikka Johannan ja Veijon kihlaus on purkautunut, he pitävät edelleen tiiviisti yhteyttä. Veijo nähtiin kolmea viikkoa sitten Johannan Jasmine-siskon hautajaisissa.

Veijo tuki surun murtamaa Johannaa ja auttoi tätä hautajaisissa muun muassa hoitamalla Johannan Isabelle-tytärtä.

Mainos
Mainos päättyy
Ladataan