Johanna Tukiainen aiheutti ongelmia kauppakeskuksessa – tuotteet pois myynnistä

Johanna Tukiainen aiheutti ongelmia kauppakeskuksessa – tuotteet pois myynnistä

Tuksun shoppailureissu pakotti kauneusliikkeen ryhtymään toimenpiteisiin.

Mainos
Mainos päättyy

Kohublondi Johanna Tukiainen on vaikuttanut viime aikoina pääkaupunkiseudulla, ja hiljattain hän kävi Helsingin kauppakeskus Forumissa koiriensa kanssa.

Kahden pikkukoiran kerrotaan kulkeneen Johannan mukana laukussa, eikä niillä näkynyt hihnoja saati kaulapantojakaan.

Shoppailureissun ohessa Johanna päätyi koirineen kauneustuotteita myyvään Lykoon, jossa oli esillä kylpyammeisiin näytille asetettuja, kaupan oman brändin pesusieniä. Pinkit, pörröiset pesusienet olivat luonnollisesti omiaan viemään Tuksun huomion, ja niinpä hän asetti koiransa niiden sekaan.

Mainos
Mainos päättyy

Hygienia petti

Johanna julkaisi kuvan pesusienten seassa kököttävistä koiristaan Facebook-sivuillaan, jotka hän on sittemmin poistanut tai piilottanut.

Julkaisunsa ohessa Johanna kertoi, että hänen "karvalapsensa" tai ainakin muutama niistä tuovat hänelle lohtua hänen ihmislapsensa tultua huostaanotetuksi.

Johannan julkaisu antaa ymmärtää, että hänellä on tällä hetkellä useampia koiria.
Johannan julkaisu antaa ymmärtää, että hänellä on tällä hetkellä useampia koiria.

Kuvaussessiolla oli kuitenkin ikävät seuraukset, sillä koirien käväistyä myynnissä olevien pesusienten joukossa, joutui liike Seiskan saamien tietojen mukaan hävittämään niistä jokaisen.

Myymälästä vahvistettiin Seiskalle tiistaiaamuna, että pesusienet vedettiin heti pois myynnistä, ja niiden tilalle vaihdettiin uudet, puhtaat tuotteet.

Mainos
Mainos päättyy

Forumin verkkosivuilla kerrotaan, että lemmikkieläimet ovat tervetulleita kauppakeskuksen yleisiin tiloihin, mutta niiden aiheuttamista sotkuista on huolehdittava itse. Käytännössä saattaa olla liikekohtaisia eroja.

Shoppailuintoa löytyy

Johanna on tammikuun aikana viihtynyt useampaan otteeseen ostoksilla. Edellisen kerran hän viiletti pitkin Espoon Ison Omenan käytäviä.

Erikoisen ostarireissun aikana Johanna ehti esimerkiksi lukemaan Seiskaa ja vaihtamaan vaatteensa uusiin.

Johannan huomattiin vetäisseen uudet vaatteet niskaansa ilmeisesti sen verran pikaista vauhtia, että hän unohti poistaa paidastaan hintalapun.

Mainos
Mainos päättyy
Ladataan
Johanna Tukiainen aiheutti ongelmia kauppakeskuksessa – tuotteet pois myynnistä