Järkyttävä tapaturma! Shirly Karvisen etuhampaat halkesivat

Järkyttävä tapaturma! Shirly Karvisen etuhampaat halkesivat

Ex-missi kertoo, mitä kävi.

Mainos
Mainos päättyy

Juontaja ja sosiaalisen median vaikuttaja Shirly Karvinen, 32, kertoo ikävästä hammastapaturmastaan.

Shirly Karvinen esittelee hammasrivistöään somekanavallaan.

– Mulla on siis ainakin nää kaks ja on tossa toisessakin, Shirly osoittaa kolmea etuhammastaan sormilla somessa ja jatkaa:

– Ne on siis puoliks muovia.  Mä oon siis lapsena lentänyt naama edellä asfalttiin ja halkaissut hampaat.

Mainos
Mainos päättyy

Hyvästit muovihampaille

Shirly on siis koko aikuisikänsä esiintynyt muovipaikatuilla hampailla.

– Urbaani legenda kertoo, että multa meni jopa hampaat huulesta läpi ja en tiiä, mutta se oli raju keissi.

– Sen jälkeen mun on pitänyt siis aina käydä tasasin väliajoin uusimassa muovipaikat koska en siis tiiä, että tiedättekö, mutta se aina muuttaa väriä ja saattaa lohkeilla ja kaikkea muuta. Mutta tänään on sellainen päivä kun se show päättyy, Shirly kertoo.

Keskiviikkona (22.1.) tilanteeseen tulee siis muutos. Jännityksestä huolimatta odotus viimein palkitaan.

– Tänään hammaslääkärikäynti, jota oon odottanut niin paljon! Tätä ennen tehty invisalign-oikomishoito, piti odottaa kaikki Bachelorin kuvaukset ym. Ja nyt viimein. Tänään voin viimein hyvästellä mun muovihampaat, Shirly kirjoittaa sometarinoissaan.

Mainos
Mainos päättyy
Mainos
Mainos päättyy
Ladataan