Jare Tiihonen somettaa jälleen – kaunis ele

Jare on harvasanainen somettaja.
Räppärin uralta eläköitynyt Jare Tiihonen viihtyy yksityisyydessä, eikä juurikaan jaa elämästään sisältöä sosiaaliseen mediaan. Hän pyörittää silti edelleen merkittävää osaa suomalaista musiikkikentästä Liiga Music -levy-yhtiöllään.
Levy-yhtiön alla toimivat artistit saavatkin toisinaan Jaren, joka tuli tunnetuksi taiteilijanimellä Cheek, aktivoitumaan sometilillään.
Kannustavat sanat
Laulaja Tuuli julkaisi torstain ja perjantain (4.10.) välisenä yönä uuden albuminsa. Levy on Tuulin kolmas; hänen ensimmäinen albuminsa oli Salaisuudet (2012), jonka jälkeen hän teki paluun vuoden 2023 W1ndy Seasonilla. Uusi albumi kantaa nimeä Kuivaa kyyneleet.
Jare jakoi Instagram-talinoihinsa videopätkän, jolla mainostaa Tuulin julkaisua.
– Paljon onnea isosta työstä hienon albumin eteen, hän kehaisee laulajaa tarinassaan.
Tukea riittää
Jaren viimeisin Instagram-julkaisu on ehtinyt odottaa seuraajaansa jo lähes kolme kuukautta. Heinäkuussa Jare kiitteli Montenegroa sen tarjonnasta, ja totesi löytävänsä itsensä yhtenään meren ääreltä.
Täysin vaienneena Ex-räppärin tili ei kuitenkaan ole ollut, vaan häneltä on riittänyt kannustavia sanoja myös muille Liigan artisteille. Syyskuun puolivälissä hänen entinen räppärikasvattinsa Lukas Leon julkaisi uutta musiikkia, josta Jare tiedotti seuraajilleenkin.