Janni Hussi upeissa reissukuvissa pikkutopissa – sai aikaan erikoisen kommenttitulvan

Janni Hussin päivitys sai erikoisen käänteen.
Rallihulinoissa parhaillaan Espanjassa reissaava Janni Hussi päivitti kuulumisia upeiden kuvien kanssa.
Arkistovideo: Janni Hussi kartanlukijaksi rallin MM-sarjaan
Kesällä naimisiin mennyt Janni Hussi julkaisi reissupäivityksen Espanjasta, jossa hän seikkailee maisemia katsomassa ja poseeraa välillä selfieissä kameralleen.
– Vanhoja kiviä pällistelemässä, Janni päivitti Instagramiin ruskeassa pikkutopissa ja aurinkolasit päässään hymyillen.
Kuvasarja sisältää 10 kuvaa. Otoksien sijaan kommenttiosiossa herätti keskustelua naisen paikka avioliitossa. Erään kommentoijan lausahdukset saivat aikaan lyhyessä ajassa yli kolmenkymmenen kommentit viestiketjun. Alkuperäinen kommentti kuului näin:
– Oliko sitä rallin kuhinaa lopulta liikaa kun ei kotona jaksanutkaan olla vaimona.
Moni hämmästyi kirjoittajan kommentista. Jannin lataama vastakommentti keräsikin noin 600 tykkäystä.
– mä muistelin et se oli jotain 1600 lukua ku vaimojen piti olla kotona, Janni täräytti takaisin.
Kommentoija ei ollut kuitenkaan Jannin kanssa samoilla linjoilla.
– no ei ollut silloin kun mennään naimisiin niin sitoudutaan ihmisiin eikä ralliautoihin, hän jatkoi.
Tällä kerta Janni vastasi nauruemojin kanssa vain "selevä!" ja keskustelu jatkoi omilla raiteillaan.
Ulosajo johti loukkaantumiseen
Janni Hussi kertoi ralliparinsa Lauri Joonan kanssa aiemmin ulosajotilanteesta Espanjassa. Rytäkässä auto sai pahasti osumaa. Lauri Joona kertoi myös satuttaneensa tilanteessa itseään.
– Espanjan testeissä tapahtui ulosajo pienestä ajovirheestä. Sen verran huonoa tuuria oli matkassa, että oma selkä otti täräyksen tapahtumassa. Ollaan edelleen Espanjassa ja selvittelemme mahdollisia jatkotoimenpiteitä. Meillä kaikki kuitenkin hyvin, hän kirjoitti Instagramissa ja lisäsi:
– Tottakai, kun vauhti nousee koko ajan niin mahdollisuudet virheisiin kasvaa ja se on osa lajia. Testeissä on tarkoitus hakea rajat ja kisoissa päästä maaliin ja mahdollisimman nopeasti. Koska meidän pääfokus on ensi kaudessa, emme halua riskeerata siihen valmistautumista. Niinpä emme aja ensi viikolla keski-Euroopassa. Harjoitukset jatkuu ja innolla kohti seuraavaa kautta!
Janni Hussille ja Lauri Joonalle kävi ikävästi Espanjassa – kuva kertoo kaiken