Itsevarmat tangokuninkaalliset Saana ja Jarno eivät pelkää edeltäjiensä kohtaloa: Olemme musiikintekijöitä, emme pelkkiä laulajia!

Saana Sassali ja Jarno Kokko tekevät uutta musiikkia.
Mainos
Mainos päättyy

Viime viikolla Suomi sai jo 34. kerran uudet tangokuninkaalliset. Kuninkaaksi kruunattiin espoolainen varastotyöntekijä Jarno Kokko, 37, ja kuningattaren kruunun sai Sodankylästä kotoisin oleva, nyttemmin helsinkiläistynyt sairaanhoitaja Saana Sassali, 29.

Uudet tangokuninkaalliset räväyttivät: Jarno Kokko ja Saana Sassali intoutuivat villiin tanssiin ja lauluun - katso hauska video!

Molemmilla kuninkaallisilla on takanaan kunnolliset musiikkiopinnot. Jarno on opiskellut klassista musiikkia ja Saana pop-jazz-laulua.

Uusi tangokuningatar Saana Sassali on helsinkiläistynyt Lapin tyttö – ”Ollaanhan me pirun kommeita!”

Kuninkaallisia Suomessa on jo kymmeniä, ja iso osa heistä vaipuu unholaan kuninkaallisvuoden jälkeen. Pinnalla pysyminen on vaikeaa. Jarno ja Saana eivät pelkää suosion hiipuvan tangovuoden päätyttyä.

Mainos
Mainos päättyy

Tuore tangokuningas Jarno Kokko kutsuttiin työpaikalle heti voiton jälkeen: Ehkä saan kenkää!

– Monipuolisuus on vahvuutemme. Olemme molemmat musiikintekijöitä, emme pelkkiä laulajia. Molemmat teemme myös itse uutta tanssimusiikkia, Saana sanoo.

Mainos
Mainos päättyy
Ladataan