Intiimi paljastus! Näin söpösti Behm ja Aku Sipola pitävät yhteyttä

Intiimi paljastus! Näin söpösti Behm ja Aku Sipola pitävät yhteyttä

Aku Sipola ja Rita Behm ovat viihtyneet yhdessä syksystä 2023 lähtien.

Mainos
Mainos päättyy

Näyttelijä Aku Sipola, 35, ja muusikko Rita Behm, 30, ovat viihtyneet yhdessä jo syksystä 2023 lähtien.

Katso arkistovideo – Murha Hangossa -tähdet muistelevat kevätjuhliaan:

Pariskunta ei ole peitellyt rakkauttaan, vaan heidät on bongattu lukuisia kertoja yhdessä. Viime keväänä he myös lomailivat yhdessä rakkauden pääkaupunkinakin tunnetussa Pariisissa. 

Kumpikin on kuitenkin pysytellyt julkisesti hyvin vaitonaisina lemmestään, eivätkä he esimerkiksi ole virallistaneet suhdettaan sosiaalisessa mediassa.

Mainos
Mainos päättyy

Nyt kaksikko on jakanut yllättävän yksityisen paljastuksen Instagramissa.

Näyttävä pariskunta yhdessä Coldplayn keikalla Helsingissä heinäkuussa 2024.
Näyttävä pariskunta yhdessä Coldplayn keikalla Helsingissä heinäkuussa 2024.

Yhteisiä videopuheluita

Aku lisäsi maanantai-iltana Instagram-tarinoihinsa suloisen videon, jossa pörröinen kissa puskee hellästi hänen jalkaansa. Aku on pannut videon taustalle soimaan kauniin pianokappaleen, sekä lisännyt ruudun alakulmaan liikuttunutta esittävän emojin. Kyseessä näyttäisi olevan Behmin Hattara-kissa.

Tiistaina (28.1.) Behm lisäsi omiin Instagram-tarinoihinsa kuvakaappauksen Facetime-videopuhelusta. Akua ei kuvassa näy, mutta sen sijaan kissa tuijottaa ilmeettömästi ruutua. Behm itse nauraa ruudun oikeassa alalaidassa.

Vaikuttaakin toisin sanoen siltä, että Aku on päätynyt kissavahdiksi Ritan ollessa poissa, ja pariskunta pitää yhteyttä videopuheluiden avulla.

Mainos
Mainos päättyy

Piina ja Paniikki

Behmillä on kaksi kissaa, Pumpuli ja Hattara. Hän lisäsi viime kesänä Instagram-sivulleen kuvan, jossa poseerasi kahden kisun kanssa lattialla makoillen. 

Nimet kuvaavat karvakavereita hyvin, sillä kumpaisellakin on pörheä, valkoinen turkki. Taannoisen julkaisunsa kommenteissa Behm kuitenkin myönsi humoristisesti, että aivan toisenlaiset nimet sopisivat lemmikeille yhtälailla.

– Välillä mietin, että Piina ja Paniikki olisivat voineet olla osuvammat, hän kirjoitti.

Mainos
Mainos päättyy
Ladataan