Inna Tähtinen kauhistui iholleen ilmestyneestä jäljestä: "Mitään hajua mikä tää on"

Innan käteen ilmestynyt jälki kummastuttaa.
Miss Helsinki -kilpailusta tuttu somevaikuttaja Inna Tähtinen, 23, kertoo erikoisesta ongelmastaan.
Eronnut Inna Tähtinen kertoo avoimesti voinnistaan
Eilisissä (13.11.) päivityksissään Inna kertoo käyvänsä parin vuoden välein luomitarkastuksessa melanoomapelon vuoksi. Kaunotar on pelännyt erityisesti käteensä ilmestynyttä luomea.
- Mä siis kävin viime kesänä luomitarkastuksessa, käyn vuoden-parin välein sen takii että mä pelkään melanoomaa. Etenkin sen takia, et mun käteen oli tullut sellanen pieni luomi, ja mä oon kuullut huhua siitä et jos käsien tai jalkojen alueelle tulee outoja luomia niin ne ei usein oo hyvä merkki, Inna kertoo Instagram-storyssaan.
Inna oli pelästynyt käteensä ilmestynyttä luomea, mutta kaikkien ihmetykseksi luomi katosi ennen lääkärikäyntiä.
- Kävin heti näyttää sitä, mut siis se katos ennen sitä luomitarkastusaikaa, Inna kertoo ihmeissään.
Inna sivuutti asian nopeasti, mutta hämmästyi entisestään huomattuaan merkin palanneen samaan kohtaan kädessään.
- Ja, arvatkaa kuka on takaisin, Inna tokaisee.
- Mul ei oo siis mitään hajua mikä tää on, mistä se on tullut mut hän on taas siinä, Inna kauhistelee jälkeä esitellen.
Kummallinen jälki on palannut Innan iholle samaan kohtaan ja täysin saman näköisenä. Inna uskoo ettei kyseessä olekaan luomi, mutta katoava ja palaava tumma jälki ihmetyttää kovasti.
- Tällanen se oli viimeksikin ja mä luulin että se on luomi, mut ei se voinut olla luomi kun se vaan katos. Ihan tismalleen samassa kohtaa, ihan tismalleen saman näköinen pallura, Inna selostaa.
Päivityksissään Inna esittelee kädessään olevaa tummaa jälkeä, joka näyttää tuiki tavalliselta luomelta asiasta sen enempää tietävälle. Inna kyseleekin seuraajiltaan apua, mikäli joku tietäisi mistä kummallisessa ihomerkissä on kyse.
Inna Tähtinen laihtui rajusti: "En oo uskaltanu aiemmin puhua"