Iida Vainiolla rakkautta ilmassa? Viihtyy maailmanmestarin seurassa

Lappeenrantalainen Iida Vainio, 18, nousi koko kansan tietoisuuteen vain pari viikkoa sitten. Kaunotar ikuistui lehdistön ja televisiokanavien linsseihin olleessaan Suomeen olympialaisista palaavia kiekkoleijonia vastassa lentoasemalla säväyttävässä kultamekossaan.
Iida on kuitenkin saattanut löytää seuraa jääkiekkokaukaloiden ulkopuolelta. Hän julkaisi eilen (6.3.) Instagraminsa 24 tuntia säilyvissä tarinoissa yhteisvideon ja kuvan, joissa komeilee thainyrkkeilyn maailmanmestari ja vuoden 2010 nyrkkeilyn Suomen mestari Jesse Palanto, 39.
Videossa Iida halaa Jesseä selän puolelta ja silittää tämän poskea. Hän on lisännyt kuvaan miehen nimimerkin ja sydämen.
Kuvassa he taas näyttävät viihtyneen ravintolassa romanttisissa merkeissä punaviinilasien äärellä.

Seiskan haastattelussa Iida kertoi vastikään elävänsä vauhdikasta sinkkuelämää. Hänen vasemmassa nimettömässään näkyi olevan sormus, jonka tarkkasilmäinen Seiskan toimittaja huomasi.
– Sillä ei ole sen suurempaa merkitystä. Minulla on sormus toisessakin nimettömässä, ja tykkään tästä tyylistä. En ole kihloissa, Iida kertoi haastattelussa.
Iida Vainio heitettiin ulos Tinderistä – kohukaunottaren vasemmassa nimettömässä komeilee sormus
Tamperelainen Jesse on itsepuolustus- ja kamppailulajien erikoismies. Hän oli myös Matti Nykäsen ystävä ja harjoitussparraaja.
Kolme miestä kävi thai-nyrkkeilyn MM-voittajan kimppuun Tampereella: Vedin ne kaikki pystyyn!